Menu Zavrieť

Linka pomoci pre neplánovane tehotné Ukrajinky || Webinár s kňazom o pro-life mantineloch v teórii a praxi 25.4. || Verejný ruženec za život a rodinu 29.4.

Milí priatelia života a rodiny,

vojenský konflikt na Ukrajine nás nesmierne zasiahol. Každé násilie, či na narodenom, alebo nenarodenom človeku, je hodné odsúdenia. Trpiaci ľudia, ktorí utekajú pred vojnou, zvlášť (neplánovane) tehotné mamičky a ich nenarodené deti, potrebujú našu pomoc. Vďaka všetkým, ktorí už pomáhate!

Radi by sme Vám dali do pozornosti iniciatívu pro-life organizácií, ktorá podáva pomocnú ruku práve tehotným mamičkám z Ukrajiny s cieľom zachraňovať životy ich nenarodených detí. Ide o linku pomoci, na ktorú sa môžu tehotné mamičky ozvať telefonicky či emailom: 0940 985 444 a help@uawomen.sk. Komunikácia je možná v ukrajinskom, ruskom a slovenskom jazyku.

Aktuálne tiež hľadajú dobrovoľníkov, ktorí by mohli pomôcť distribuovať letáky o linke pomoci na kľúčových miestach vo svojom meste, kde sa vo väčšej miere pohybujú alebo zdržiavajú utečenci z Ukrajiny. Ak chcete priložiť pomocnú ruku k tomuto dielu, ozvite sa na emailovú adresu dobrovolnici@uawomen.sk. Za Vašu ochotu pracovať pre ochranu života a rodiny Vám zo srdca ďakujeme!

 


Webinár s kňazom a pro-life aktivistom o. Dušanom Škurlom: Od počatia po prirodzenú smrť? Pro-life mantinely v teórii a praxi

Srdečne Vás pozývame na webinár Od počatia po prirodzenú smrť? Pro-life mantinely v teórii a praxi, v ktorom sa pozhovárame s o. Dušanom Škurlom, koordinátorom Úradu pre apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze. Webinár sa uskutoční v pondelok 25. apríla o 20:00.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať zadarmo naživo alebo neskôr zo záznamu priamo na našom Facebooku. Svoje otázky a postrehy môžete písať pod vysielané video.

Ste srdečne pozvaní – 25.4. o 20:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.

Zákon o tlkote srdca znížil potraty v Texase na polovicu

V septembri 2021 začal v americkom štáte Texas platiť zákon chrániaci nenarodené deti od momentu, keď im je možné detegovať tlkot srdca (tzv. heartbeat zákon), čo je približne v piatom až šiestom týždni tehotenstva. Tento zákon chráni všetky nenarodené deti bez ohľadu na ich prípadné zdravotné znevýhodnenie.

Podľa oficiálnej štatistiky Texasu klesol po nadobudnutí účinnosti zákona počet potratov vykonaných v Texase na polovicu.

Čísla hovoria za všetko: V septembri 2021, teda v prvý mesiac účinnosti zákona, šlo na potrat v zariadeniach v tomto štáte 2 197 obyvateliek Texasu. Pre porovnanie, rok predtým to bolo 4 511 Texasaniek, čo je pokles o 51 percent. V októbri sa trend udržal, keď potraty klesli oproti októbru predchádzajúceho roka o 52 percent.
Viac sa dočítate v článku Patrika Danišku.

ONLINE ruženec za život a rodinu 

Pozývame Vás pripojiť sa na ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme v piatok 29.4. o 17:00. Keďže v parlamente sa opäť bude rokovať o zlepšení ochrany nenarodených detí, môžete sa k nám pripojiť nielen online či duchovne, ale aj priamo naživo pred parlamentom.

Ruženec budeme vysielať už tradične na Facebooku Národného pochodu za životV oblasti ochrany života a rodiny sa vždy je za čo modliť. Ďakujeme!


Na Slovensku pribúdajú pamätníky nenarodeným deťom

Na Slovensku postupne pribúdajú pamätníky nenarodeným deťom, ktoré sú viditeľným vyjadrením straty, ktorú spôsobila ich smrť. Sme veľmi radi, že vzniká čoraz viac takýchto dôstojných miest, kde si môžeme nenarodené deti s úctou pripomenúť.

Tento konkrétny sa nachádza v obci Chorvátsky Grob na západe Slovenska v okrese Senec. Povzbudzujeme aj ďalších k vytváraniu týchto pietnych miest, kde si môžeme spomínať na detičky, ktoré od nás predčasne odišli pri umelom alebo spontánnom potrate.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

Nezabudnite nás sledovať aj na našich sociálnych sieťach – Facebooku a Instagrame, kde Vás pravidelne informujeme o novinkách a zaujímavostiach z oblasti ochrany života a rodiny.

Zároveň Vás pozývame zdieľať naše príspevky, aby sa dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí. Napríklad tento.