Menu Zavrieť

Na bicykli za život – začali sme

Cez víkend sa začala veľká cyklistická tour na podporu Národného pochodu za život.

K pelotónu sa môže pridať každý na ľubovoľný úsek.

Cez víkend sa v Kežmarku resp. na Mariánskej hore v Levoči začala veľká cyklistická tour na podporu Národného pochodu za život. Spoločenstvo Život ako dar už po 18. krát organizuje cyklistickú akciu za záchranu nenarodených detí. Spája pritom radosť zo športu s modlitbovou službou. Po tom ako cyklisti v minulých ročníkoch navštívili na bicykloch rôzne zahraničné destinácie – napríklad, Brusel, Londýn, ale aj izraelský Betlehem, tento rok sa zamerali na prebrázdenie celého Slovenska. Chcú tak pozvať občanov Slovenska k spoločnému sláveniu radosti zo života na Národnom pochode za život, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

„Chceme sa stretnúť s miestnymi ľuďmi dobrej vôle, spoločne sa modliť, najmä na miestach, kde násilne zomierajú nevinné počaté deti a odovzdávať radostný odkaz o dôstojnosti človeka od počatia po prirodzenú smrť.“ – zdôvodnil svoju motiváciu organizátor Ján Hudáček.

Najmladšími účastníkmi pelotónu sú dvaja 13 roční chlapci, najstaršia účastníčka má 67 rokov. K pelotónu sa môže pridať každý človek na ľubovoľnom mieste na ľubovoľný úsek. Podrobná trasa aj s plánovanými zastávkami je dostupná na tejto linke: https://www.pochodzazivot.sk/na-bicykli-za-zivot/ Viac informácií o aktuálnej situácii pelotónu, o možnosti zapojiť sa do bicyklovania a o možnostiach podpory akcie je pripravený poskytnúť jej organizátor Ján Hudáček na čísle 0911 241 703 (dostupný zvyčajne až vo večerných hodinách).

„Pozývam všetkých venovať aspoň jeden deň službe životu. A navyše človek urobí niečo aj pre svoje zdravie. Som presvedčený, že na Slovensku máme mnoho nevyužitých príležitostí na to, aby sme dosiahli stav, že bude prijaté každé počaté dieťa. Veď dieťa je znakom nádeje a radosti, čo viac potrebuje dnešný svet plný strachu a neistoty? Pozývam všetkých na Národný pochod za život osláviť túto radosť zo života, aby prenikla celú krajinu.“ – povedal Dušan Škurla, účastník pelotónu a jeden z organizátorov Národného pochodu za život.

Cyklisti strávia na bicykloch 28 dní, navštívia 54 miest vo všetkých kútoch Slovenska, prejdú približne 2000 km. Akcia „Na bicykli za život“ vyvrcholí 31. júla 2015 v Bratislave.