Menu Zavrieť

Oficiálna registrácia dobrovoľníkov spustená

Bratislava 22. mája 2019/ Organizátori Národného pochodu za život, ktorý sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave, budú počas akcie potrebovať pomoc asi tisícky dobrovoľníkov. Záujemcovia, ktorí chcú pomáhať, sa môžu oddnes prihlásiť na internetovej stránke pochodu pochodzazivot.sk. Registrovať sa za dobrovoľníka je možné on-line len vopred. Na mieste už táto možnosť nie je možná. Bližšie pokyny pošlú organizátori zaregistrovaným záujemcom.

Link na prihlasovací formulár pre dobrovoľníkov

„Príprava Národného pochodu za život v sebe ukrýva veľa námahy a práce, a preto je dôležité, aby sa za to postavil silný tím. Pozývame do spolupráce všetkých, ktorí sú ochotní pridať ruku k dielu, pomôcť a slúžiť so svojimi darmi a schopnosťami iným,“ hovorí hlavný koordinátor Národného pochodu za život Marek Michalčík. „Hoci sa najväčšie pro-life podujatie strednej Európy uskutoční až o štyri mesiace, už teraz sa môžu prihlásiť záujemcovia, ktorí chcú pomôcť ako dobrovoľníci,“ dodal.

Záujemcovia musia mať minimálne 15 rokov, vybrať si môžu z 14 rôznych tímov na základe vlastných preferencií. Ide napríklad o možnosť pomáhať v technickom či gastro tíme. Pomoc bude potrebná aj v ubytovacom či parkovacom tíme. Jedným z tímov bude tiež zdravotnícky tím. Špeciálnym tímom bude napríklad tím riadenia davu, ktorý bude v spolupráci s bezpečnostnými zložkami riadiť pochod v Bratislave. Väčšina dobrovoľníkov sa do služby zapojí už deň pred pochodom a ich služba potrvá dva dni.

„Pre dobrovoľníkov bude počas celého víkendu k dispozícii aj ubytovanie. Samozrejmosťou je pravidelná strava. Chceme vyjsť v ústrety aj tým, ktorí dodržiavajú rôzne diéty alebo trpia potravinovou intoleranciou,“ povedal Marek Michalčík. Krátko pred podujatím sa všetci dobrovoľníci zúčastnia na špeciálnom školení, na ktorom získajú bližšie informácie o svojej službe.

Registrácia dobrovoľníkov je realizovaná v spolupráci s portálom www.mojakomunita.sk.