Menu Zavrieť

Organizátori Národného pochodu za život sa chcú stretnúť s predsedami strán

Bratislava 27. 8. 2019

Organizátori Národného pochodu za život dnes zaslali listy predsedom troch koaličných strán. Žiadajú v nich o stretnutie, na ktorom by hľadali možnosti zlepšenia siete pomoci tehotným matkám, ako aj legislatívnej ochrany   nenarodených detí.

„Nie je normálne, aby zákon umožňoval potrat z akéhokoľvek dôvodu. Väčšina ľudí je proti potratom z dôvodu kariéry, udržania si postavy, alebo pre pohlavie dieťaťa, a to nehovoríme o potratoch kvôli tomu, že si to želá niekto iný. Náš súčasný zákon to však dovoľuje. Túto legislatívnu dieru treba riešiť,“ povedal Patrik Daniška, hovorca Národného pochodu za život.

„Ide nám o rovnakú ochranu života pre všetkých, to znamená aj pre nenarodené deti. Preto chceme aj s politikmi hľadať cesty, ako sa tam dostaneme,“ informovala Annamária Cerovská, druhá hovorkyňa pochodu.

Zástupcovia Národného pochodu za život chcú predsedov strán informovať o hlavných cieľoch pochodu, ktorými sú vytvorenie účinnej siete pomoci pre tehotné matky a zmena zákona, ktorá ochráni deti a ich matky pred potratom bez udania dôvodu.