Menu Zavrieť

Organizátorov pochodu za život sklamalo hlasovanie poslanov NR SR

Bratislava 25. septembra (TK KBS) Organizátorov Národného pochodu za život v Bratislave sklamal výsledok dnešného hlasovania poslancov Národnej rady SR o návrhoch novely potratového zákona. Poslanci parlamentu nepodporili väčšinou ani jednu zo štyroch navrhovaných noviel zákona o umelom prerušení tehotenstva. Na septembrovú schôdzu ich predložili OĽaNO, ĽSNS, poslanci zo Sme rodina Milan Krajniak a Jozef Lukáč, ale aj nezaradený poslanec Richard Vašečka.

„Sme sklamaní. Vytvorili sme pochodom za život prajnú atmosféru, aj sme povzbudili politikov. Žiaľ, túto príležitosť nevyužili,“ hovorí hovorca Národného pochodu za život Patrik Daniška. „Zaujímavé je, že jeden z návrhov neprešiel iba o jeden hlas (návrh z dielne OĽaNO). Tu vidíme veľký potenciál a nádej do budúcna, že je tu priestor, aby sa veci posúvali dopredu,“ reagoval vo videu na sociálnej sieti Patrik Daniška.

„Našou úlohou teraz je, aby sme pracovali ďalej, nenechali sa odradiť. Práve naopak, nech je to pre nás výzva ďalej ponúkať politikom tú víziu a predstavu, že vieme prísť s riešeniami, ktoré zlepšia ochranu nenarodených detí. Tak, aby sme sa postupne posúvali k tomu cieľu, ktorý máme – a to je odstránenie diskriminácie nenarodených detí a rovnaká ochrana pre tieto deti, tak ako majú ostatní ľudia,“ dodal hovorca Národného pochodu za život v Bratislave.

Tretí Národný pochod za život sa konal uplynulú nedeľu v Bratislave. Jeho cieľom bolo verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a podporiť prijatie potrebných legislatívnych zmien. Zároveň upriamil pozornosť na pomoc, ktorú potrebujú tehotné mamičky a rodiny v zložitých životných situáciách. Jeho heslo bolo „Za najmenších z nás“. Na Námestie Slobody, kde sa pochod konal, ho prišlo podporiť 50 000 ľudí.