Menu Zavrieť

Otvorenie kampane k Národnému pochodu za život

BRATISLAVA, 5.mája 2013, Tomáš Kováčik, hovorca

Vysokoškolskí študenti boli prvými, ktorí boli informovaní o spustení kampane a webovej stránky k Národnému pochodu za život, ktorý sa uskutoční 22. septembra v Košiciach. Stalo sa tak na pôde Univerzitných pastoračných centier po celom Slovensku, kde im bol predstavený Národný pochod ako prostriedok vyjadrenia názoru veľkej časti spoločnosti, ktorá chce chrániť človeka od jeho počatia až po prirodzenú smrť.

Národný pochod za život iniciovaný Konferenciou biskupov Slovenska (KBS) je pripravovaný v spolupráci s mnohými mimovládnymi organizáciami, spoločenstvami a cirkvami s cieľom odpovedať na čoraz častejšie útoky proti životu človeka a jeho dôstojnosti.

V bratislavskom centre sa študentom a mladým rodinám prihovoril hovorca pochodu Tomáš Kováčik (28), ktorý poukázal najmä na to, že ochrana a úcta ku každému ľudskému životu – nenarodenému, mladému či seniorskému – je vecou každého človeka a je čoraz viac potrebné vyjadriť svoj názor aj verejne, podobne ako tomu bolo vo Francúzsku na 1,5-miliónovej demonštrácii za tradičnú rodinu.

V krátkom video spote sa študentom okrem mladého páru prihovoril aj Stanislav Zvolenský, predseda KBS, ktorý zaujímavým spôsobom upriamil pozornosť na web stránku pochodu www.pochodzazivot.sk, kde nielen mladí môžu nájsť všetky potrebné informácie k pochodu – jeho ciele, dôvody ako aj možnosti podpory.

Národný pochod za život ako najvýznamnejšie podujatie svojho druhu na Slovensku sa bude po prvý krát konať s celoslovenskou pôsobnosťou. Lokálne pochody za život sa v rôznych mestách konali v marci, z nich najväčší mal názov Bratislava za život a zúčastnilo sa ho 2000 najmä mladých ľudí. Organizátori septembrového pochodu očakávajú účasť viac ako desať tisíc pochodujúcich, ktorí vyjadria podporu ochrane života od počatia až po prirodzenú smrť a premenia Košice na Európske hlavné mesto kultúry života. Pripravené budú aj sprievodné podujatia – prednášky, workshopy, diskusie, koncerty či sv. omše so všetkými slovenskými biskupmi.