Menu Zavrieť

Podporte petíciu proti potratom || Webinár o bolesti po potrate || Ruženec za život a rodinu

Milí priatelia života a rodiny,

asi 42 gynekológov a okolo 160 ostatných lekárov a zdravotníckych pracovníkov spochybnilo nález ústavného súdu o potratoch, keď podpísali verejný list proti neschválenému návrhu zákona o pomoci tehotným ženám.
V Ústave máme zakotvené, že ľudský život je hodný ochrany už pred narodením. Ústavný súd SR navyše tvrdí, že ústavná ochrana ľudského života pred narodením je zabezpečená, lebo: „Lekár je  zrejme najvhodnejšou osobou na realizáciu ochrany nenarodeného ľudského života […] aj s ohľadom na text Hippokratovej prísahy, ktorú lekári tradične po tisícročia skladajú, pričom z nej zjavne vyplýva zásadný etický nesúhlas lekárskeho stavu s prerušením tehotenstva.“  
 
Verejný list lekárov a iných zdravotníckych pracovníkov však ukazuje, že tento argument Ústavného súdu SR je prekonaný. Ich otvorená a praktická podpora potratov je presným opakom zásadného etického nesúhlasu s potratmi. Pozývame Vás preto podpísať petíciu poslancom, vláde a generálnemu prokurátorovi Rozhodnutie Ústavného súdu SR o potratoch je prekonané, navrhnite jeho zmenu!, aby podali ústavnému súdu nový návrh na zrušenie zákona o umelom prerušení tehotenstva v častiach, v ktorých umožňuje zabíjanie nenarodených detí.
V mene nenarodených detí Vám ďakujeme!


STOP ideologickému neokolonializmu!

Európska únia sa uchyľuje k ideologickému neokolonializmu. Vnucuje totiž krajinám Afriky, Karibiku a Tichomoria ideologickú zmluvu, ktorá môže prinútiť rozvojové krajiny podporovať ideológiu genderizmu. Navrhovaná zmluva zaväzuje signatárov – okrem iného – presadzovať na všetkých úrovniach národnej a medzinárodnej politiky pojem „gender“. Už v preambule dokumentu sa spomína, že zabezpečenie „genderovej rovnosti“ je kľúčové pre dosiahnutie „inkluzívneho a trvalo udržateľného rozvoja“. V dôsledku tejto dohody môže Európska únia podriadiť väčšinu krajín OSN, aby zaviedli radikálne, „progresívne“ sociálne postuláty odôvodnené obsahom dohody. Vytvorenie takéhoto bloku môže teda umožniť prijatie nebezpečných ideologických postulátov na fóre OSN.

Nemôžeme akceptovať takéto zaobchádzanie s národmi afrických, karibských a tichomorských štátov. Prosím, podpíšte petíciu STOP ideologickému neokolonializmu!, aby bol zastavený tento ideologický tlak na africké, karibské a tichomorské štáty.


Pomôžte s distribúciou pro-life letákov medzi ľudí

Pomôžte s rozšírením letáku Nová žena a brožúry Skôr ako sa rozhodnete medzi ľudí!

Nová žena má formu časopisu, ktorý informuje o rizikách umelého potratu na zdravie a psychiku matky, o možnostiach pomoci v tehotenstve, ako aj o iných riešeniach neplánovaného tehotenstva. Povzbudzuje váhajúce matky, aby dieťa prijali. Je mimoriadne vhodný do čakární, kaviarní, lekární, škôl, internátov a akékoľvek ďalšie vhodné miesta.

Skôr ako sa rozhodnete je odbornejšia informačná brožúra, ktorá obsahuje podrobné poučenie pred umelým potratom. Je vhodná zvlášť pre gynekológov, ktorí ju môžu odovzdať žiadateľkám o umelý potrat ako doplnkovú informáciu k zákonnému poučeniu.

Oba letáky si môžete objednať zadarmo tu. Dostanete ich poštou alebo kuriérom. Následne ich môžete zaniesť do čakární či gynekológovi.


Webinár o bolesti po potrate a ceste k uzdraveniu

Srdečne Vás pozývame na náš ďalší webinár, v ktorom sa na tému Bolesť po potrate a cesta k uzdraveniu pozhovárame s koordinátorkou projektu Ráchelina vinica Danielou Obšajsníkovou.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať úplne zadarmo naživo alebo následne zo záznamu priamo na našom Facebooku i YouTube. Svoje otázky a postrehy môžete písať pod livestreamované video.

Ste srdečne pozvaní – 30.11.2021 o 17:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.

ONLINE live ruženec za život a rodinu 

Pozývame Vás pripojiť sa na ďalší ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme online v piatok 26.11. o 18:00 na Facebooku Národného pochodu za život. Pripojte sa k nám online alebo duchovne tam, kde budete. Ďakujeme.


Košické Hanusove dni

Nenechajte si ujsť mestský kultúrny festival Košické Hanusove dni, ktorý 27.-28. novembra už po šiestykrát zavíta do Košíc. Hlavnou témou je “Zlato sa čistí v ohni: Ako sa vyhnúť lacnému kresťanstvu?” Festival môžete sledovať aj online z pohodlia svojich domovov. Lístky si môžete zakúpiť tu.

Zvlášť Vám dávame do pozornosti diskusiu „O potratoch bez kultúrnych vojen“, v ktorej sa o 101 rokoch fenoménu potratov z vedeckého pohľadu histórie, medicíny a psychológie porozprávajú traja výnimoční hostia: česká gynekologička Ludmila Lázničková, psychologička Petra Badániová a autor knihy Licencia na zabíjanie Dariusz Żuk-Olszewski.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

Nezabudnite nás sledovať aj na našich sociálnych sieťach – Facebooku a Instagrame, kde Vás pravidelne informujeme o novinkách a zaujímavostiach z oblasti života a rodiny.

Zároveň Vás pozývame zdieľať naše príspevky, aby sa dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí. Napríklad tento 🙂


S pozdravom Martina Bednáriková, Tomáš Kováčik a ďalší členovia tímu Národného pochodu za život