Menu Zavrieť

Podporte petíciu proti potratovej tablete zavádzanej premiérom Ódorom || V piatok o 17:00 opäť pozývame na modlitbu pred parlamentom || MUDr. Magdaléna Gerová, PhD. o jedinečnosti nenarodeného dieťaťa

Milí priatelia života a rodiny,

vždy existuje lepšie riešenie ako potrat. Aj v zložitých situáciách to platí. Ponúkajme lepšie riešenia ako to, ktoré jedného človeka pripraví o život, druhého ohrozí na zdraví a psychike a má aj ďalšie obete – otca dieťaťa, širšiu rodinu, okolie… Videli ste šťastnú mamičku, ktoré s úsmevom na tvári kráča na potrat? 🙁

Žiaľ, opäť hrozí riziko rozšírenia možností realizácie potratov, chemickou formou. Hovoril o tom premiér úradníckej vlády, Ľ. Ódor a rozdúchal tak kultúrnu vojnu – bez mandátu na tieto kroky, ktoré sa majú získať regulérne vo voľbách. Povedzme, prosím SPOLU MY VŠETCI pánovi premiérovi, že si želáme, aby deti a ich mamy chránil a pomáhal im a nie rozširoval možnosti usmrcovania nenarodených detí chemickým potratom.


Ruženec za život a rodinu – pred parlamentom aj ONLINE

Srdečne Vás opäť pozývame na modlitbu svätého ruženca, ktorú sa pomodlíme v piatok 26. mája o 17:00 priamo pred budovou NR SR v Bratislave.

Zároveň budeme modlitbu vysielať aj online – môžete ju teda sledovať aj na našom Facebooku.


Smutná štatistika – potraty na Slovensku v roku 2022 stúpli

Na obrázkoch nižšie nájdete grafické znázornenie smutnej štatistiky o potratoch v roku 2022 na Slovensku. Žiaľ, po rokoch poklesu nastal nárast. Jeden z „argumentov“ zástancov potratov „potraty stále klesajú“ už teda neplatí (nie že by bol valídny aj dosiaľ, keďže počet zabitých detí sa pripočítava k celkovému smutnému počtu cca 1 500 000 od zavedenia potratov).

Detailnejšie informácie nájdete na webe Národného centra zdravotníckych informácií.

 


Podpíšte petíciu na podporu zákona o voľnej nedeli

Člov nedeľa, deň oslobodenia od práce a ekonomickej aktivity, sa preto týka všetkých ľudí bez ohľadu na ich náboženské presvedek nežije preto, aby pracoval. Pracuje preto, aby žil. Pracujúci majú právo voči štátu byť uvoľnení od práce v nedele a posvätné dni, aby sa mohli venovať duchovným aktivitám a plniť si povinnosti voči Bohu. Voľná nedeľa má ale okrem náboženského a duchovného významu aj komunitný rozmer. Nedeľné zvyklosti ako rodinný obed, návšteva známych, nedeľný futbal či víkendová rekreácia sa stali súčasťou našej kultúry. Voľnáčenie.

Podpíšte preto petíciu na portáli CitizenGO na podporu zákona o voľnej nedeli.


Krátke video s MUDr. Magdalénou Gerovou, PhD. o tom, že počaté dieťa nie je telom matky

Známy slogan „moje telo, moja voľba“ je častým „argumentom“ zástancov potratov. Chcú ním vyjadriť, že tehotná matka si môže so svojím nenarodeným dieťaťom robiť to, čo chce – teda aj potratiť ho, pretože ide o „jej telo“. Pozrite si video, v ktorom gynekologička a matka 4 detí MUDr. Magdaléna Gerová, PhD. objasňuje fakty.

Video nájdete na našich sociálnych sieťach, napríklad na našom Facebooku.


Skvelá správa: Zákon o informovanom súhlase prešiel do druhého čítania

Zákon o informovanom súhlase rodičov pred tým, ako škola bude chcieť realizovať výchovu či vzdelávanie v oblasti sexuálneho správania, prešiel do druhého čítania. Hlasovalo zaň 93 poslancov.

Petíciu, ktorú na podporu tohto zákona podpísalo viac ako 14 600 občanov SR, odovzdali aktivisti dňa 17. mája.

Viac informácií nájdete na tomto linku. Kto ako hlasoval, si môžete pozrieť v prehľade HFI.


Elizabeth videla svoje dieťa a utrpela traumu z potratovej tabletky. Povedzme snahám premiéra Ódora o zavedenie potratovej tablety jasné NIE

Elizabeth mala 24 rokov, keď otehotnela. Nevedela, čo má robiť, ale jej priateľ na ňu začal tlačiť, aby išla na potrat. Napokon podstúpila potrat pomocou potratovej tabletky. To, čo zažila, ju bolestne poznačilo. Celý príbeh nájdete na tomto linku.

Téma legalizácie tohto chemického spôsobu umelého potratu je, žiaľ, opätovne otvorená aj u nás na Slovensku. Strana SAS predložila do parlamentu zákon, ktorý by chemický potrat povolil, premiér úradníckej vlády Ódor sa vyjadril v prospech a avizoval jej zavedenie. Prosíme Vás o podporu petície, ktorá ho vyzve, aby chemický potrat nezavádzal. A samozrejme prosíme o modlitby, pôsty, sväté omše na úmysel ochrany života… ĎAKUJEME.


Pozývame Vás na víkend s Ligou pár páru

Liga pár páru v spolupráci s Domom prijatia pre rodiny v Belušských Slatinách pripravuje víkendový kurz symptotermálnej metódy porozumenia plodnosti, na ktorý srdečne pozývame nielen manželov, ale aj snúbencov a všetky ženy, ktoré majú záujem porozumieť svojej plodnosti.

Kurz sa bude sa konať v Rodinkove od piatku večera 21.7. do nedele 23.7. 2023. Viac informácií o kurze, ako aj prihlášku nájdete na webe Ligy.


Rada vlády pre rodinu žiada odmietnuť registrované partnerstvá a zachovať výchovu k manželstvu a rodičovstvu

V Rade vlády pre rodinu a demografický vývoj sa podarilo presadiť dve dobré odporúčania.

Prvé odporúča vláde chrániť manželstvo medzi mužom a ženou ako jedinečný zväzok, a to tým, že nevyhovie návrhom na zriadenie životného partnerstva, registrovaného partnerstva, alebo iného obdobného inštitútu pre páry rovnakého i opačného pohlavia a nevyhovie návrhom na zavedenie osvojenia dieťaťa jedného z partnerov druhým partnerom. (Uznesenie č. 6)

Druhé uznesenie odporúča ministrovi školstva zachovať výchovu k manželstvu a rodičovstvu v pripravovanej kurikulárnej reforme, a teda odmietnuť snahy zavádzať sexuálnu výchovu. (Uznesenie č. 7).

Obe odporúčania boli prijaté na zasadnutí rady dňa 28. februára 2023.