Menu Zavrieť

Pomôžeme tehotným ženám v núdzi

Desať percent zo sumy, ktorú vyzbierajú organizátori Národného pochodu za život od podporovateľov pôjde na pomoc tehotným ženám a ich deťom v ťažkej sociálnej situácii. Naviac, počas samotného pochodu bude prebiehať zbierka, ktorej celý výťažok pôjde na ochranu života.

Dohodli sa na tom zástupcovia Konferencie biskupov Slovenska, hlavného iniciátora historicky prvého celoslovenského pochodu za život a občianskeho združenia Fórum života, realizátora projektu Zachráňme životy. Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra 2013 v Košiciach.

„Častým argumentom na obhajobu potratu sú finančné problémy chudobných žien a rodín. Aj týmto konkrétnym spôsobom chceme pomôcť najzraniteľnejším v našej spoločnosti. Zároveň chceme k celospoločenskému významu pochodu pridať aj konkrétny a praktický rozmer,“ povedal Marek Michalčík, jeden z koordinátorov Národného pochodu za život.

„V mene žien, ktoré nemôžu dopriať svojim deťom tie najzákladnejšie potreby, aj v mene mojom sa chcem poďakovať organizátorom Národného pochodu za život. Mimoriadne ma potešila správa, že sa rozhodli podporiť náš projekt, ktorý poskytuje pomoc tehotným ženám, mamám, ktoré sa ocitli v krajnej životnej núdzi a napriek zložitej situácii sa rozhodli dať šancu na život svojmu dieťatku,“ uviedla Mária Demeterová, koordinátorka projektu Zachráňme životy.

Počas svojej niekoľkoročnej existencie pomohol projekt Zachráňme životy 70 tehotným ženám v ťažkej životnej situácii a vďaka projektu bolo zachránených 61 bábätiek. Projekt funguje výlučne na báze darcovských príspevkov. Do 30. apríla 2013 prispeli darcovia celkovou sumou 152.000 €. Všetky peniaze do posledného centa boli investované do priamej pomoci núdznym. Viac na www.zachranmezivoty.sk a www.pochodzazivot.sk

TOMÁŠ KOVÁČIK, hovorca Národného pochodu za život