Menu Zavrieť

Postavme sa za o. biskupa Haľka || Pochodujme túto sobotu ako Hrdí na rodinu || Potrat sa snažia pretlačiť ako základné právo

Milí priatelia života a rodiny,

pripomeňme si slová svätej Matky Terezy, ktoré povedala počas prejavu vo Washingtone v roku 1994. Žiaľ, neprestávajú platiť ani v 21. storočí:

„Akákoľvek krajina, ktorá povoľuje potraty neučí jej ľudí milovať, ale použiť AKÉKOĽVEK NÁSILIE, aby dosiahli to, čo chcú… Naše deti! Túžime po nich, milujeme ich! Mnoho ľudí sa veľmi zaujíma o deti v Indii a Afrike, kde ich veľa umiera na podvýživu, hlad atď. Milióny iných však umierajú z vôle svojej vlastnej matky. A v tom je dnes najväčšia prekážka mieru: lebo ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo ešte bráni, aby som zabil ja teba a ty mňa? Medzi tým nie je nijaký rozdiel.“ 


Vyjadrite svojím podpisom podporu otcovi biskupovi Jozefovi Haľkovi

Určite ste už počuli o tom, ako na tohtoročnej Pohode LGBTI aktivisti na provizórnej spovednici otca biskupa Mons. Jozefa Haľka prekryli kríž dúhovou vlajkou a vyzývali ho na odchod z podujatia. Kríž bol tiež vandalizovaný LGBTI nálepkou, nápisom a „bozkami“ s rúžom. Organizátor festivalu Michal Kaščák namiesto odsúdenia netolerantnosti niekoľkých dúhových aktivistov voči katolíckym postojom, ktoré reprezentoval otec biskup svojou prítomnosťou a ponúkanou duchovnou službou, označil jeho účasť za chybu.

Vyjadrite svojím podpisom podporu otcovi biskupovi a odmietnite netolerantnosť voči katolíckej náuke. Podpíšte verejný list a pridajte sa tak k vyše 14 000 ľuďom, ktorí stoja za otcom biskupom Haľkom.


Príďte na pochod Hrdí na rodinu 2022

Rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti. Inde sa to lepšie jednoducho nedá. Preto si rodina a manželstvo medzi mužom a ženou zaslúži výnimočné postavenie.

Ak si myslíte, že mama a otec je pre deti to najlepšie, príďte aj Vy na pochod Hrdí na rodinu, ktorý sa uskutoční v sobotu 23.7. o 15:00 na Rudnayovom námestí v Bratislave.

Viac informácií nájdete na webe Hrdí na rodinu.


Potrat ako základné právo v Európskej únii

Europoslanci vo štvrtok 7. júla hlasovali o uznesení, ktoré označuje umelý potrat za základné právo. Toto uznesenie bolo prijaté 324 hlasmi za, 155 proti a 38 poslancov sa zdržalo hlasovania. Europoslanci takto reagujú na júnové rozhodnutie Najvyššieho súdu Spojených štátov, ktorý zrušil na federálnej úrovni právo na umelý potrat. Toto rozhodnutie teraz demokraticky umožní každému štátu USA regulovať potraty samostatne, teda aj ich obmedziť alebo zakázať. Pritom sú v USA žiaľ aj štáty, ktoré potrat dovoľujú až do dňa pôrodu.

Prijaté uznesenie Európskeho parlamentu, ktoré mimochodom podporila aj francúzska politička Marine Le Penová, si môžete prečítať na tomto linku.

Viac informácií nájdete v článku Denníka Štandard.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, aby Vám neušli naše príspevky, ako je napríklad tento na našom Facebooku: