Menu Zavrieť

Požehnané Vianoce! || Vyjadrenie odborníkov k transsexualizmu || Nové plastové modely počatého dieťatka v 10. týždni

Milí priatelia života a rodiny,

z organizačného tímu Národného pochodu za život Vám v prvom rade prajeme požehnané Vianoce a veľa milostí v novom roku 2023! Nech Vás náš Spasiteľ naplní radosťou, pokojom a nádejou.


Vyjadrenie psychiatrov, psychológov a iných odborníkov k transsexualizmu

Prečítajte si stanovisko viac ako 370 odborníkov – psychiatrov, psychológov, psychoterapeutov, lekárov a zdravotníckych pracovníkov k zámeru slovenskej vlády schváliť postupy na tzv. „liečbu“ transsexuality. Ak ste zdravotník, výzvu môžete podpísať tu.


Prečo chápeme mužov a ženy v biologickom význame

Slová muž a žena odnepamäti vyjadrujú biologické pohlavie. Naša ústava používa slová muž a žena, a používa ich v biologickom význame, žiadny gender. Aj toto je argument, prečo by sme „zmenu pohlavia“, o ktorej vieme, že nie je biologicky možná, nemali pripustiť. Viac nájdete v článku právnika Patrika Danišku.


Smrť ako sociálny systém. Eutanázia sa v Kanade vymkla kontrole

Kanadský módny reťazec La Maison Simons tento rok prišiel s reklamou na eutanáziu. Zhruba tridsaťsekundový klip je krásnou ukážkou, ako sa v Kanade v priebehu niekoľkých rokov obchod so smrťou stal úplne bežnou a desivou súčasťou spoločnosti. Smrť je dokonca ponúkaná ľuďom s ťažkosťami. Vláda vraj vďaka tomu ušetrila 86.9 milióna kanadských dolárov za rok a nová verzia vraj ušetrí ďalších 62 miliónov za rok. Viac sa dočítate v článku na Denníku Štandard.

 

Pozývame Vás na svätú omšu za život v Košiciach

Vo štvrtok 29. decembra 2022 pri svätej omši za život v Košiciach o 17:00 budeme osobitne ďakovať za dobrovoľnícku službu mnohých aktivistov vo svete, na Slovensku i v Košiciach. Pozývame Vás prežiť tento večer spoločne vo vďačnosti Bohu i sebe navzájom za celoročnú spoluprácu.


Ráchelina vinica: Víkendovka pre zranených potratom

Všetkých, ktorí sú akýmkoľvek spôsobom zranení potratom, pozývame na duchovno-terapeutický víkendový program Ráchelina vinica, ktorý sa uskutoční v Banskobystrickom kraji 24. – 26. februára 2023. Prihlásiť sa môžete na rachel@rodinabb.sk. Viac informácií nájdete na webe projektu.


III. prorodinné fórum v NR SR aj o na tému výchove k zodpovedným partnerským vzťahom na školách aj o zlej situácii s pôrodnosťou v EU a o tom, že štáty musia kvôli demografickej zime realizovať prorodinné politiky

16. 12. 2022 sa v Národnej rady Slovenskej republiky konalo III. Prorodinné fórum. V článku jedného z účastníkov, Tomáša Kováčika, si môžete prečítať aj:
– informácie z prezentácií Ladislava Ilčiča (Chorvátsko, program Teen STAR) a Sjoerda van den Berga (Holandsko, program Wonderfully made), ktoré sú k dispozícii na prebratie na Slovensko – HĽADÁ SA REALIZÁTOR
– Ľudia, ktorí spolu žijú už pred svadbou, majú vyššiu pravdepodobnosť rozpadu manželstva
– Polovica sexuálne aktívnych tínedžerov, sa po sexe cítia zle, cítia sa „použití“ alebo sa cítia „vinní“
– Tínedžerky s väčšou emocionálnou úzkosťou mali viac partnerov za rok sexuálnej aktivity a históriu riskantných partnerov
– Chlapci a dievčatá, ktorí majú sexuálnu skúsenosť, viac fajčia, častejšie sa opíjajú, viac experimentujú s marihuanou, viac sa zapájajú do bitiek a majú v škole horšie známky
– Tínedžeri, ktorí sú vystavení väčšiemu množstvu sexuálneho obsahu v médiách a ktorí vnímajú z médií väčšiu podporu sexuálneho správania sa tínedžerov, hovoria, že majú silnejšiu tendenciu mať pohlavný styk a väčšie množstvo sexuálnej aktivity
– Najdôležitejšie zdroje informácií pre mladých sú: 1. médiá (ktorých základnou motiváciou je ZISK), 2. rovestníci (trend je robiť to, čo robia priatelia), 3. až následne rodičia, škola, náboženské komunity
– Rodičia často nevedia ako a čo deťom hovoriť o háklivých témach
– Niektoré demografické informácie od profesora Dumonta z parížskej Sorbonny o nedostatočnej pôrodnosti a jej následkoch pre Európu ako aj o tom, že vlády musia realizovať prorodinné politiky.
– Z tu uvedeného grafu od p. profesora je evidentné (lokálne nárasty a poklesy), že zmeny v prorodinnej politike vo Francúzsku ovplyvňovali počet narodených detí

 


Objednajte si nový plastový model nenarodeného dieťatka

Košickí aktivisti pripravili novú edíciu plastových modelov nenarodeného dieťaťa, ktorý zodpovedá 10. týždňu vývoja počatého dieťatka. Dieťa je uložené v hebkej perinke. Na priloženej kartičke nájdete krátky popis vývoja v maternici počas prvých týždňov po počatí.

Model je výbornou pomôckou pri vyučovaní, pri formácii mládeže a snúbencov, v argumentácii, alebo ako darček. Raz vidieť je viac než 100x počuť!
Modely si môžete objednať na adrese detike@detike.eu. Odporúčaný príspevok za balíček (vrátane poštovného) je 3 €. Viac informácií nájdete na Facebooku.