Menu Zavrieť

Pozývame v piatok o 17:00 na ruženec pred parlamentom || Ktorí poslanci odmietli dať rodičom viac práv chrániť deti v téme sexuálneho správania? || Prečo je potratová tabletka zlo?

Milí priatelia života a rodiny,

pri sledovaní súčasného diania vo svete môžeme cítiť smútok, hnev i pocit bezmocnosti. Skutočne sa deje veľa zlého. Napriek tomu nesmieme strácať nádej. Musíme vytrvať v boji! Nezabúdajme, že nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach (Ef 6,12). Pokračujme v modlitbách. Prinášajú ovocie v podobe zachránených životov, ako si môžete prečítať aj v dnešnom newslettri.


Ruženec za život a rodinu – pred parlamentom aj ONLINE

Srdečne Vás opäť pozývame na modlitbu svätého ruženca, ktorú sa pomodlíme v piatok 30. júna o 17:00 priamo pred budovou NR SR v Bratislave.

Zároveň budeme modlitbu vysielať aj online – môžete ju teda sledovať aj na našom Facebooku.


Stal sa zázrak. Dieťatko bolo zachránené pred potratom. Zapojte sa aj Vy do modlitieb na miestach, kde sa vykonávajú potraty

Od Katky Kapinajovej z 9 mesiacov za život sme dostali krásnu správu:

„Keď sme sa dnes domodlili pred Nemocnicou Ružinov, šla som ešte ukázať modlitebníčke novú Kaplnku sv. Jozefa, ktorá je pri vchode do nemocnice. Keď sme odchádzali, zdravili sme sa ešte s jedným pánom, ktorý tam sedáva – bezdomovec, nemôže chodiť a vie, za čo sa tam chodíme modliť. Keď sme k nemu prišli na pár slov, povedal nám s rozžiarenými očami:
BOL SOM SVEDKOM ZÁZRAKU!

My pozeráme na seba, naňho.. A on hovorí ďalej: ‚Do nemocnice šli rodičia, v strede viedli dcéru. A stále do nej niečo hustili… AŽ DOŠLI PO TO MIESTO, KDE STÁVATE (kde sa modlíme). NA TOM MIESTE SA TÁ DIEVČINA OTOČILA a začala na rodičov kričať (pardon za výraz): …“Se.iem na vás! JA SA O TO DIEŤA POSTARÁM!“ Otočila sa a odišla smerom od nemocnice… 

Chceli sme dnes potešovať Božské Srdce, no ono potešuje nás!
Vytrvajme v tomto boji, hoc akí sme slabí, biedni, hriešni, nemožní… Pán je ten, kto koná. Lebo on miluje.“ 

Vždy existuje skutočné riešenie a pomoc v prípade nečakaného tehotenstva… Pretože potrat nie je riešením.


O. biskup Haľko sa ozval proti potratovej tablete

Ďakujeme, otec biskup.


VIDEO: Ako funguje potratová tabletka?

V krátkom, len 3-minútovom videu, Vám to vysvetlí Dr. Anthony Levatino, bývalý potratár, ktorý vykonal vyše 1200 potratov.


Svedectvo Emily, ktorá užila potratovú tabletku

Emily mala len 17, keď otehotnela. Rozhodla sa užiť potratovú tabletku. Pozrite si jej svedectvo o tom, čo sa udialo a ako sa s tým vysporiadala.


Videozáznam z brífingu: Aktivisti pred parlamentom ukázali ženy, ktoré zomreli po užití potratovej tabletky

Pozrite si video s argumentmi spred parlamentu, v ktorom aktivisti ochraňujúci nenarodené deti hovoria o dôvodoch, pre ktoré nie je možné zaviesť potratovú tabletu na Slovensku. Okrem toho ukázali fotky žien, ktoré zomreli na následky užitia potratovej tabletky.

Téma rozšírenia možností potratov chemickým spôsobom stále nie je zažehnaná. Premiér aj minister zdravotníctva si myslia, že k tejto veci nepotrebujú demokraciu = parlament, a to napriek tomu, že zavedeniu potratových tabliet bráni viacero zákonov. Oni potratovú tabletu chcú zaviesť nižšími predpismi. Prosíme Vás, aby ste napísali slušné emaily premiérovi a ministrovi zdravotníctva, v ktorých ich slušným spôsobom požiadate, aby chemický potrat nezavádzali. Ich emailové adresy sú: premier@vlada.gov.sk a minister@health.gov.sk (naozaj prosíme o slušnú komunikáciu).

A samozrejme prosíme o modlitby, pôsty, sväté omše na úmysel ochrany života… ĎAKUJEME.


Potratové kliniky v USA žiadajú sudcu, aby zrušil bezpečnostné regulácie úradov na potratové pilulky

Potratové kliniky v USA chcú zrušiť niekoľko dlhodobých obmedzení, ako možno mifepriston predpisovať.

„Poskytovatelia potratov konkrétne chcú, aby FDA a Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb USA upustili od súboru obmedzení známych ako stratégia hodnotenia a zmierňovania rizík („REMS“), ktorá sa vzťahuje na mifepriston od jeho schválenia pred 23 rokmi,“ povedala Whittney Evansová.

„REMS reguluje mifepriston podobným spôsobom ako chemoterapeutické lieky, o čom poskytovatelia tvrdia, že je to zbytočné a zavádzajúce.“

Celý článok si môžete prečítať na webe Asociácie za život a rodinu.


Na parlamentnom výbore pre školstvo aktivisti obhajovali práva rodičov viesť svoje deti v oblasti sexuálneho správania

HORÚCA AKTUALIZÁCIA: Žiaľ, poslanci za SAS, PS, Život-NS, HLAS, SMER, Republika a SME RODINA v stredu opäť rozhodli o predčasnom ukončení schôdze ešte predtým, ako by sa hlasovalo o zákone, ktorý by zlepšil práva rodičov (a aj zákon o pochovávaní nenarodených detí). A tak treba pri blížiacich sa voľbách pamätať na tieto skutky.

Malou náplasťou je informácia, že ministerstvo školstva nedalo kontroverznej nevhodnej učebnici „sexuálnej výchovy“ schválenie. Avšak rodičia pozor – školy ju napriek tomu môžu kupovať a používať vo výučbe.

———

Aktivisti boli pozvaní na Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Zopakovali tam žiadosť 15 000 občanov SR (ktorí podpísali petíciu na podporu zákona posilňujúceho práva rodičov), aby nevhodný obsah výchovy a vzdelávania ich detí v oblasti sexuálneho správania mali právo rodičia odmietnuť. Prítomným 10 poslancom NR SR zároveň odprezentovali aj nevhodné materiály a pomôcky, ktoré sa používajú v niektorých krajinách pri vzdelávaní či výchove o sexuálnom správaní.

Viac informácií nájdete na webe Asociácie za život a rodinu.


List poslancom: argumenty v prospech novely školského zákona

Dňa 22. 6. 2023 poslali aktivisti z HFI – Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku poslancom parlamentu list, v ktorom ich požiadali o podporu novely školského zákona, ktorá chce zaviesť právo rodičov na informovaný súhlas s výchovou v sexuálnej oblasti.

List v plnom znení si môžete prečítať na webe HFI.


Mladí, zapojte sa do súťaže Prstene vernosti a vyhrajte až 1 000 €

Všetky deti a mladých srdečne pozývame zapojiť sa do pro-rodinnej súťaže Prstene vernosti o najkrajšie video, fotografiu, kresbu či poviedku manželskej lásky.

Súťaž je určená pre žiakov a študentov základných a stredných škôl. Zadanie je jednoduché: Najkrajšie zobrazenie či najkrajší príbeh manželskej lásky. Môže to byť príbeh ich rodičov alebo starých rodičov. Nekladieme medze, môže to byť skutočný ale aj fiktívny príbeh. Zapojiť sa je možné do 15.7.2023.

Vyhlásenie víťazov súťaže bude na pochode Hrdí na rodinu 22.7.2023 o 15:00 hod. v Bratislave na Jakubovom námestí. A aj deti, ktoré napríklad nakreslili obrázok svojej mamy a otca a v súťaži sa neumiestnili na prvých miestach, ešte stále môžu vyhrať, pretože všetci účastníci tejto súťaže, ktorí prídu na Hrdí na rodinu, môžu vyhrať ceny v tombole.


Ex-homosexuáli a ex-transsexuáli: Ak už nechceš byť gayom alebo transsexuálom, nemusíš

Svedectvo o zmene vydávajú ľudia, ktorí žili a angažovali sa za LGBTQ agendu, dokonca jeden bol postrelený v gay bare.

Zmenili svoj život, lebo chceli. Už nepociťujú príťažlivosť k rovnakému pohlaviu, už sa necítia byť v „nesprávnom tele“.