Menu Zavrieť

Pozývame Vás na pochod Bratislava za život už 24.9. || Blahorečenie rodiny Ulmovcov || Hormonálna antikoncepcia zvyšuje riziko depresie

Milí priatelia života a rodiny,

nebude to síce Národný pochod za život, ale Bratislava za život! No myšlienka je rovnaká – chrániť tých najmenších z nás, oni sa sami brániť nedokážu. A ich mamám podávať pomocnú ruku.

Srdečne Vás na tento pochod pozývame nech ste z ktoréhokoľvek kúta Slovenska. Ak z Vašej farnosti zorganizujete autobus, je to príležitosť putovať, posilniť  spoločenstvo a duchovný život, utužiť vzťahy a spoločne sa postaviť za najzákladnejšie ľudské právo – právo na život.

Stretneme sa (aj s Vašimi transparentami a hudobnými nástrojmi 🙂 24.9.2023 od 15:00 na Hlavnom námestí v Bratislave.

Príďte. Promujte. Podporte finančne. Ako jeden z partnerov podujatia Vám v menej organizátorov ďakujeme.


Bratislava za život hľadá dobrovoľníkov aj finančných podporovateľov

Mnohí z Vás, ktorí čítate tento email, ste sa zúčastnili Národného pochodu za život ako dobrovoľníci. Pozývame Vás preto na pochod Bratislava za život nielen ako účastníkov, ale i ako tak veľmi dôležitých dobrovoľníkov, bez ktorých toto dielo nemožno zrealizovať. Spoločne s organizátormi Bratislava za život pripravíte krásne a bezpečné podujatie, kde sa spoločne všetci postavíme za život!

Aby mohol byť tento pochod zorganizovaný, potrebujú organizátori vyzbierať 15 000 Eur. Tie budú použité na pokrytie nákladov spojenými s organizáciou podujatia (materiálno-technické zabezpečenie, marketingová komunikácia, starostlivosť o dobrovoľníkov…). Podporiť ich môžete prostredníctvom zbierky na portáli Donio.


Nemecko: Organizácia venujúca sa sexuálnej výchove odporúča škôlkam „sexuálne hry“ a „miestnosti na skúmanie tela“

Popredné nemecké združenie venujúce sa sexualite a partnerstvu Pro Familia je pod paľbou kritiky po vydaní odporúčania, aby škôlky zaviedli „miestnosti na skúmanie tela“ a „sexuálne hry“ pre malé deti.

Kauza sa prvýkrát objavila, keď rodičia detí zo škôlky v regióne Hannover dostali email, ktorý obsahoval zoznam desiatich pravidiel o tom, ako budú ich deti v „miestnosti na skúmanie tela“ povzbudzované, aby „hladkali a skúmali“ seba a ostatné deti.

Všetky deti, najmä predškoláci, poznajú miesta v zariadení, kde môže môžu byť nahé a kde môže prebiehať skúmanie tela,“ píše sa v správe. „Každé dieťa sa samo rozhodne, či a s kým chce hrať fyzické a sexuálne hry. Dievčatá a chlapci sa navzájom hladkajú a skúmajú len tak, ako je to pohodlné pre nich a ostatné deti.

Celý článok o poburujúcej iniciatíve nájdete na webe Asociácie za život a rodinu.


Zúčastnite sa jedinečnej slávnosti blahorečenia

Úrad pre apoštolát ochrany života a Arcidiecézne centrum pre rodinu v Košiciach pozývajú na slávnosť BLAHOREČENIA RODINY ULMOVCOV (mladých manželov Jozefa a Viktórie a ich šiestich narodených a jedného nenarodeného dieťaťa), ktorí boli zavraždení kvôli tomu, že ukrývali vo svojom dome ôsmych Židov.

Blahorečenie bude priamo v obci Markowa v nedeľu, 10. septembra 2023. Registráciu treba vykonať prostredníctvom e-mailu zazivotkosice@gmail.com alebo telefonicky na čísle 0915 293 589. Poplatok za dopravu je 20 eur.


Pozvánka na pešiu púť za záchranu počatého života

Srdečne Vás pozývame na pešiu púť za záchranu počatého života z Trnavy do Šaštína, ktorá sa uskutoční 13. – 15. septembra.

Prihlásiť sa môžete najneskôr do 8. septembra na emaili maria.svecova1@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0911 255 714.


VIDEO: Problém Európskeho súdu pre ľudské práva je vážny

Európsky súd pre ľudské práva predstavuje čoraz väčší problém pre svoj súdny aktivizmus. Ako tento aktivizmus vyzerá, a ako môže naň Slovensko reagovať?

Pozrite si video právnika Patrika Danišku z HFI – Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku, ktorý ponúka strategické východiská pre Slovensko a krajiny Európy.


Hormonálna antikoncepcia zvyšuje riziko depresie

Užívateľky hormonálnej antikoncepcie majú vyššie riziko depresie. Najviac je zvýšené zo začiatku užívania (do dvoch rokov), a to o 79 % v porovnaní so ženami, ktoré antikoncepciu nikdy neužívali. Ak ide o dievča, alebo mladú ženu do 20 rokov. je riziko zvýšené o 95%. Celoživotne je riziko zvýšené o 5%.

Celý článok nájdete na webe Ligy pár páru (podrobné informácie o problematickosti hormonálnej antikoncepcie nájdete na www.antikoncepcia.org).


Kampaň 40 dní za život o necelý mesiac v dvoch mestách na Slovensku

Od 27. septembra do 5. novembra sa na Slovensku už po šiestykrát uskutoční kampaň 40 dní za život. Dobrovoľníci sa budú modliť za nenarodené deti na dvoch miestach: pred Ružinovskou nemocnicou v Bratislave a pred zdravotníckym zariadením Gynstar v Prešove.

Pridajte sa aj Vy! Viac informácií nájdete už čoskoro na webe 40 dní za život.