Menu Zavrieť

Praktické informácie pre účastníkov pochodu

Registrácia

Prosíme všetkých účastníkov (skupiny/jednotlivci), aby sa vopred zaregistrovali. Je to pre nás nesmierne dôležité, nakoľko potrebujeme vedieť odhadnúť organizačné potreby ako sú parkovacie kapacity, toalety a pod.

Program

Pochod za život sa koná v nedeľu 22. septembra 2013, avšak sprievodný program začína už v piatok a pokračuje celú sobotu.

Ubytovanie

Registrácia ubytovania bola ukončená 19. 9. o 18:00. Účastníci ktorí ju nestihli si musia zabezpečiť ubytovanie vo vlastnej réžii.

Pre rodiny s deťmi odporúčame hostel meihostel.sk. Robotnícke ubytovanie (nižší štandard) 6,85 € osoba/noc, turistické ubytovanie (vyšší štandard) 15 € osoba/noc.
Heslo na recepciu: „Pochod za život“.

Občerstvenie

V centre Košíc sú reštaurácie, k dispozícii bude aj niekoľko stánkov s občerstvením. Avšak vzhľadom na očakávaný počet účastníkov Vám odporúčame priniesť si aj vlastné zásoby.

Doprava

Väčšina účastníkov príde individuálne autobusmi či autami. Pre tých chystáme parkovacie miesta blízko centra Košíc. Viď časť parkovanie.

Objednaným autobusom

Zväčša sa vo viacerých mestách a dedinách chystajú vypraviť autobusy. Skontaktujte sa s lokálnymi pro-life skupinami, farnosťami a pod. a poďte spolu na Národný pochod za život.

Vlakom

Na pochod však bude vypravený aj špeciálny Vlak Fóra života, ktorý pôjde o 7:40 z Bratislavy so zastávkami v Trnave, Piešťanoch, Novom Meste nad Váhom, Trenčíne, Púchove, Považskej Bystrici a Žiline (odchody z jednotlivých staníc). Viac informácií a registrácia na vlak.

Ďalší vlak bude podľa našich informácií vypravený zo Žiliny ako iniciatíva lokálnych ochrancov života. Viac informácií prinesieme čoskoro.

Parkovanie

Je pripravených 500 parkovacích miest pre autobusy, 3000 bezplatných a 2000 spoplatnených parkovacích miest pre autá.