Menu Zavrieť

Pre reportáž podporujúcu eutanáziu píšeme sťažnosť na RTVS || Webinár o človeku v 10. týždni || Online ruženec za život a rodinu s Dominikou Jurena (Starou)

Milí priatelia života a rodiny,

našou misiou je nielen ochrana najmenších z nás, ale aj najslabších členov našej spoločnosti – chorých, starých či zomierajúcich. Keď sme si preto všimli reportáž o eutanázii v Španielsku, ktorá bola 27.3.2021 odvysielaná v relácii Štúdio svet na Rádiu Slovensko (SRo1), rozhodli sme sa konať a podať sťažnosť na Radu pre vysielanie a retransmisiu. Sme totiž presvedčení, že relácia porušila zákon, pretože manipulatívnym spôsobom podporovala eutanáziu a jej legalizáciu. Celý text sťažnosti si môžete prečítať tu.
Okrem podania sťažnosti sme ohľadne reportáže napísali list generálnemu riaditeľovi RTVS a riaditeľovi Sekcie programových služieb SRo.

Tešíme sa, že sa plánujú ďalšie prorodinné opatrenia

Na nedávnej konferencii KBS s názvom Fungujúca a stabilná rodina zaznelo viacero pozitívnych plánov z úst ministra rodiny M. Krajniaka. Hovoril o zlepšovaní dostupnosti bývania pre rodiny, o zlepšení dostupnosti manželských poradní, o vytvorení Rady vlády pre rodinnú politiku a demografický rast, ako aj o Národnej stratégii na podporu rodiny a demografického rastu v SR do roku 2030. Tešíme sa na každý pozitívny impulz pre rodiny.


Webinár Národného pochodu za život

Srdečne Vás pozývame na náš ďalší webinár, v ktorom sa na tému Človek v 10. týždni porozprávame s pediatrom MUDr. Adamom Žilinekom. Vo webinári sa dozviete viac o tom, ako počaté dieťa v 10. týždni vyzerá, a spoznáte aj rovnomenný projekt www.clovekv10tyzdni.sk.
Ste srdečne pozvaní – 28.4.2021 o 17:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.

ONLINE ruženec za život a rodinu naživo s Dominikou Jurena (Starou)

Pozývame Vás tiež pripojiť sa na ďalší ruženec za život a rodinu, ktorý sa budeme modliť online 30.4.2021 o 17:00 spolu s Dominikou Jurena (Starou) na FB stránke Národného pochodu za život. Dominika nám k modlitbe ruženca aj zaspieva, takže sa máte na čo tešiť 🙂

Pripojte sa k nám online alebo duchovne tam, kde budete. Lebo sú hriechy, ktoré je možné vyhnať len modlitbou a pôstom. Ďakujeme.


Poďte sa spolu s nami vzdelávať

Mnohí ľudia sú za život a sami pre seba vedia, prečo sú proti potratom. Napriek tomu možno nevedia vyargumentovať svoj postoj človeku s opačným názorom.

Ak patríte do tejto skupiny aj vy a chcete sa naučiť odpovedať na najčastejšie pro-choice argumenty logicky, presvedčivo a s úctou, pozývame vás na online kurz v anglickom jazyku Equipped for Life od Equal Rights Institute. Zúčastnite sa tohto kurzu spolu s nami – niektorými členmi prípravného tímu Národného pochodu za život. Pozor: Polovicu ceny za kurz vám zaplatíme!

V prípade záujmu alebo otázok nám napíšte do nedele 2.5.2021 na info@pochodzazivot.sk. Tešíme sa na vás!


Spustili sme web pokanie.pochodzazivot.sk

Celé dejiny ľudstva sú poznačené krviprelievaním a donebavolajúcou nespravodlivosťou. Jednou z najväčších tragédií za posledných sto rokov je legalizácia potratov.

Odhaduje sa, že od roku 1957 bolo na Slovensku vykonaných takmer 1,5 milióna chirurgických potratov. Za tieto hriechy potrebujeme činiť pokánie.

Verejné odprosenie, ktoré zodpovedá závažnosti hriechov proti daru ľudského života, sa môže nazývať aj kajúcna tryzna. Viac o tryzne nájdete na našom novom webe pokanie.pochodzazivot.sk.


S pozdravom Tomáš Kováčik, Martina Bednáriková a ďalší členovia tímu Národného pochodu za život


PS: Prepošlite tento email svojim priateľom, o ktorých si myslíte, že by ich zaujímal. Prihlásiť sa na odber nášho newslettera môžu hore na našej hlavnej stránke www.pochodzazivot.sk

PPS: Máte starší nevyužitý počítač, tablet, smartfón, ktorý môže pomôcť nejakému dieťaťu pripojiť sa na online výučbu? Darujte ho, darujte niekomu nádej na lepšiu budúcnosť -> darujbuducnost.sk