Menu Zavrieť

Ruženec za život a rodinu pred parlamentom aj online || 26. ročník Na bicykli za život || Víkendovka pre bezdetných manželov

Milí priatelia života a rodiny,

dlhoočakávaný čas letných prázdnin a dovoleniek je tu!

Prajeme Vám, aby ste si ho vychutnali plnými dúškami. Povzbudzujeme Vás stráviť ho vo väčšej miere so svojou rodinou – venujte sa svojim deťom, vnúčatám, rodičom či starým rodičom. Nezabúdajte, že dni, ktoré prežívame, sa už nikdy nezopakujú. Nie sme tu večne. Preto milujte život (vlastný i život blížnych) nielen svojimi slovami, ale aj skutkami 🙂


Ruženec za život a rodinu pred parlamentom aj online

Pozývame Vás pripojiť sa na ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme v piatok 24.6. o 17:00. Môžete sa k nám pripojiť nielen online či duchovne, ale aj priamo naživo pred parlamentom, kde svojou prítomnosťou vydáme svedectvo o dôležitosti zákonnej ochrany života od počatia.

Ruženec budeme vysielať už tradične na Facebooku Národného pochodu za životV oblasti ochrany života a rodiny sa vždy je za čo modliť. Ďakujeme!


Cez leto sa uskutoční 26. ročník akcie Na bicykli za život

Počas prvých dvoch júlových týždňov sa na Slovensku uskutoční už 26. ročník akcie Na bicykli za život, ktorá spája v sebe rozmer aktívneho oddychu, pokojného svedectva a modlitby. Otcom myšlienky a každoročným lídrom na trase je Ján Hudáček. Štvrťstoročie úsilia nebolo márne. Stalo sa „podhubím“ pre mnohé nové pro-life iniciatívy.

Cyklisti odštartujú svoje putovanie na Námestí osloboditeľov v Michalovciach v pondelok 4. júla 2022. Cieľom tohtoročnej trasy je Bratislava, kde vyvrcholí ich putovanie v nedeľu 17. júla 2022.

Viac informácií nájdete na webe Aliancie za život.


Pozvánka na víkendové stretnutie pre bezdetné manželské páry

Diecézne pastoračné centrum pre rodinu Banskobystrickej diecézy organizuje aj tento rok víkendové stretnutie pre bezdetné manželské páry Manželstvo ako dar za účasti kňazov i lekárov – gynekológov a urológov.

Je určené najmä pre tých bezdetných manželov, ktorí si kladú otázky: Je dieťa právo alebo dar? Ako ďaleko ísť s medicínou, ako môžeme riešiť našu bezdetnosť?

Stretnutie sa uskutoční v dňoch od 23. do 25. septembra 2022 v Penzióne Zornička na Donovaloch.

Bližšie informácie o stretnutí a o možnostiach prihlasovania nájdete na webovej stránke rodinabb.sk/bezdetni-manzelia.


Poďte počas leta zažiť PRO LIFE TOUR 2022 a svedčiť o dôležitosti ochrany života

Rakúska pro-life organizácia Jugend für das Leben (Mladí za život) organizuje putovnú pro-life tour, ktorá je určená najmä pre mladšiu generáciu. Toto leto sa koná už 25. ročník.

Keďže minulý rok sa tour zúčastnil aj mladík zo Slovenska menom Jakub, dohodli, že tento jubilejný ročník dôjde až do Bratislavy, aby sa účastníci stretli aj so slovenskými prolifermi.

Pro Life Tour začína 22.7. v rakúskom Passau a končí 14.8. v Bratislave. Pozvaní ste na ňu samozrejme všetci, ktorí chcete pešo prejsť čo i len kúsok. Viac informácií nájdete na https://prolifetour.org/.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, aby Vám neušli naše príspevky, ako je napríklad tento na našom Facebooku: