Menu Zavrieť

Sexuálna „výchova“ nebude povinná || Koniec legálnej „zmeny pohlavia“ v Bulharsku. Podarí sa to aj slovenským poslancom? || Blahorečenie nenarodeného dieťatka?

Milí priatelia života a rodiny,

bez práva na život sú všetky ostatné práva zbytočné. Keď je niekomu odopretý život, ostatné práva už prirodzene nemôže užívať 🙁

Právo na život je denne odopierané nenarodeným deťom, žiaľ aj v našej krajine. Hoci hlas najmenších z nás nepočuť ušami, môžeme ho začuť naším svedomím. A môže nás rozhýbať zapojiť sa do zápasu proti tejto nespravodlivosti konkrétnou akciou priamo tam, kde žijeme.

Táto veľká nespravodlivosť má vo svete len od začiatku tohto roka na svedomí viac ako 7 miliónov potratov (zdroj: Worldometers). Urobme všetko, čo je v našich silách – naozaj všetko, aby sme to zmenili.


Rodičia najlepšie poznajú svoje deti a vedia, kedy a ako s nimi hovoriť o intímnych veciach. Sexuálna „výchova“ nebude povinná

V ostatných týždňoch liberálne kruhy systematicky otvárajú tému tzv. sexuálnej „výchovy“. Klamstvo o tom, že by sa v školách vraj mala stať povinnou (čo opakovane vyvrátil minister školstva), je prostriedkom na manipulovanie a presadzovanie tejto témy. Na túto komunikačnú líniu nedávno nadviazal aj Denník SME, keď priniesol informácie o prieskume, ktorý je vrcholne nezrozumiteľný a manipulatívny. Tvrdí, že Slováci vo veľkom podporujú zavedenie sexuálnej výchovy, alebo že pri kontroverzných témach zastávajú skôr liberálne stanoviská.

Viac o prieskume nájdete v článku Michala Čopa na Denníku Štandard.


Bulharský najvyšší súd pomerom hlasov 28:21 vyhlásil koniec možnosti legálnej „zmeny pohlavia“

Občiansky senát Najvyššieho kasačného súdu (NSC) v Bulharsku vo svojom nedávnom rozhodnutí ukončil možnosť transsexuálom „zmeniť svoje pohlavie“ v dokladoch. Za ukončenie hlasovalo 28 sudcov, nesúhlasné stanovisko malo 21 z nich.

Výrok prijatého výkladového rozhodnutia znie: „Objektívne hmotné právo platné na území Bulharskej republiky nestanovuje možnosť súdu povoliť v konaní podľa kapitoly III oddielu VIII zákona o matrikách zmenu údajov o pohlaví, mene a jednotnom občianskom čísle v evidencii žiadateľa, ktorý o sebe tvrdí, že je transrodový.“

Viac informácií nájdete na webe Asociácie za život a rodinu.

Aby sa nestávali prípady, kedy na Slovensku porodí osoba, ktorá má v dokumentoch napísané mužské pohlavie, alebo kedy sa v ženských prezliekárňach pohybuje muž so zapísaným ženským pohlavím v občianskom preukaze, dúfame, že bude schválená aktuálne prerokúvaná iniciatíva skupiny slovenských poslancov v NR SR. Modlime sa, aby sa tak zabezpečila pravdivosť dokladov slovenských občanov podľa biologickej reality. Viac v článku na Denníku Štandard.


V Trnave bol inštalovaný Pamätník nenarodeným deťom

Na Cintoríne na Kamennej ceste v Trnave bol umiestnený Pamätník nenarodeným deťom, ktorý je dielom Martina Hudáčka. Okrem súsošia rodiny sa na tomto pietnom mieste nachádza aj spoločné hrobové miesto pre najmenších z nás.

Tento krásny projekt môžete ešte stále finančne podporiť na číslo účtu občianskeho združenia Naše MesTTo, ktoré vznik tohto pamätníka realizovalo. Viac informácií nájdete na ich webe.

 

Uzdravenie bolesti po potrate

Smrť nenarodeného dieťaťa je často hlbokou stratou nielen v srdci matky, ale aj jej blízkeho okolia. Zvládnuť smútok a bolesť, ktoré sú prirodzenými reakciami na takúto stratu, nie je vôbec jednoduché.

Ako vykročiť na cestu uzdravenia a aké prostriedky môžeme použiť, nám priblížil gréckokatolícky kňaz o. Michal Fedič, ktorý bol hosťom februárovej svätej omše za život v Košiciach.


Blahorečené nenarodené dieťatko?

Pápež František 17. decembra 2022 schválil dekrét o mučeníctve rodiny Józefa a Wiktorie Ulmových a ich siedmich detí z obce Markowa v Poľsku. Zavraždili ich nemeckí žandári za to, že počas druhej svetovej vojny vo svojom dome ukrývali osem Židov. Ich výnimočnosť spočíva aj v tom, že jedno z ich siedmich detí bolo nenarodené. Františkovo rozhodnutie znamená, že všetci – vrátane ich nenarodeného dieťatka – môžu byť blahorečení.

Celý príbeh Ulmovcov nájdete v článku na webe Modlitba.sk.


Pozvánka na víkendový kurz s Ligou pár páru

Liga pár páru v spolupráci s Domom prijatia pre rodiny v Belušských Slatinách pripravuje tento rok jeden víkendový kurz symptotermálnej metódy porozumenia plodnosti.

Kurz sa bude sa konať v Rodinkove od piatku večera 21.7. do nedele 23.7.2023. Srdečne Vás naň pozývame!

Viac informácií, ako aj prihlášku nájdete na webe LPP.


Zúčastnite sa Extrémnej krížovej cesty

Srdečne Vás pozývame na Extrémnu krížovú cestu 2023, ktorá sa tento rok uskutoční v 11 mestách Slovenska. EKC vznikla v Poľsku v roku 2009 a je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich duchovných aktivít na svete. Pred rokom sa konala v 25 štátoch a 420 mestách, mala 822 trás a vyše 100 000 účastníkov.

Trasy EKC, ako aj všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke www.ekc.sk. Žiť naplno sa oplatí!