Menu Zavrieť

Silné pápežove slová o potratoch || Je zem naozaj preľudnená? (webinár 20.9.) || Webinár o modlitbách v prvej línii

Milí priatelia života a rodiny,

pápež František na palube lietadla pri návrate do Talianska počas tlačovej konferencie jasne povedal:

“Potrat je viac ako problém, je to vražda. Kto podstupuje alebo koná potrat, vraždí, o tom niet pochýb. Vezmite do ruky akúkoľvek učebnicu embryológie pre študentov medicíny. Tretí týždeň od počatia už sú utvorené všetky orgány, všetky, aj DNA… Je to ľudský život. A tento ľudský život je potrebné ctiť, to je predsa jasná zásada! Toho, kto to nemôže pochopiť, by som sa opýtal: Je správne zabiť ľudský život, aby sa tak vyriešil nejaký problém? Je správne najať si nájomného vraha na usmrtenie ľudského života? Vedecky ide o ľudský život. Je správne odstrániť ho, aby sa problém vyriešil? Z toho dôvodu je cirkev v tejto otázke tak tvrdá, pretože keby niečo také akceptovala, znamenalo by, že sa zmieruje s každodennou vraždou. Hlava jedného štátu mi povedala, že demografický prepad začal v rokoch, kedy bol schválený potratový zákon, na základe ktorého bolo vykonaných šesť miliónov potratov, čo viedlo k poklesu pôrodnosti v tejto krajine.”

Kiež sú pre nás jeho slová povzbudením chrániť životy najmenších z nás – nenarodených detí a pomáhať ich matkám.


V americkom Texase vošiel do platnosti pro-life zákon

Dňa 1. septembra vošiel v americkom štáte Texas do platnosti zákon, ktorý chráni život počatých detí od chvíle, kedy sa dá zachytiť tlkot ich srdca (čo je približne v 6. týždni tehotenstva matky). Po viacerých súdnych sporoch zákon odobril americký Najvyšší súd.

Texas je pre nás príkladom, že boj o zmenu zákona má zmysel. Chce to veľkú odvahu a obrovskú snahu, ale výsledkom je mnoho zachránených životov. Viac o pro-life zákone v Texase, ako aj v iných štátoch USA, nájdete v článku Zákony, ktoré bránia zabíjaniu.


Webinár na horúcu tému: Je naša planéta skutočne preľudnená?

Srdečne Vás pozývame na webinár so škótskym pro-life aktivistom Emmetom Dooleym, v ktorom sa porozprávame na tému Preľudnenie. Realita alebo mýtus?

Webinár bude tlmočený do slovenčiny a netreba sa naň prihlasovať. Môžete ho sledovať úplne zadarmo naživo priamo na našom Facebooku.

Ste srdečne pozvaní – 20.9.2021 o 17:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.


Webinár o modlitbách v prvej línii

V ďalšom webinári, na ktorý Vás srdečne pozývame, sa porozprávame na tému Modlitby na miestach, kde sa vykonávajú potraty. Našimi hosťami budú otec Dušan Škurla, Katarína Kapinajová a Zuzana Révayová. Webinár sa uskutoční v stredu 29. septembra o 17:00.

Webinár môžete sledovať úplne zadarmo naživo priamo na našom Facebooku (netreba sa naň prihlasovať).
Ste srdečne pozvaní – 29.9.2021 o 17:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.

ONLINE live ruženec za život a rodinu 

Pozývame Vás pripojiť sa na ďalší ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme online v piatok 24.9. o 18:00 na Facebooku Národného pochodu za život. Pripojte sa k nám online alebo duchovne tam, kde budete. Ďakujeme.


Kampaň 40 dní za život začína už 22. septembra

V stredu 22. septembra sa na Slovensku začína kampaň 40 dní za život. Počas 40 dní, teda až do 31. októbra, sa tak spolu budeme modliť a postiť za životy nenarodených detí, ako aj ich matky, otcov i celú spoločnosť.

Kampaň sa uskutoční priamo na 2 miestach, kde sa vykonávajú potraty – v Bratislave a Prešove. Ak Vám to možnosti dovoľujú, pozývame Vás prísť sa modliť spolu s nami. Zapojiť sa do kampane však môžete aj na diaľku, teda tam, kde sa práve nachádzate. Zapojte sa aj Vy a prispejte svojimi modlitbami k rozšíreniu kultúry života v našej krajine.