Menu Zavrieť

SME pro-life generácia: pochodu Bratislava za život sa zúčastnilo 3000 ľudí || Video: Zákon o ochrane najmenších nie je bremenom || Čo ženám vzala sexuálna revolúcia?

Milí priatelia života a rodiny,

väčšina tehotných matiek v ťažkej situácii, ktoré zvažujú potrat, sa túži vrátiť v čase do chvíle, kedy neboli tehotné. Myslia si, že potrat je rýchlym a ľahkým riešením, ktoré im presne toto poskytne. To je však hlboký omyl.

Potrat je celoživotné rozhodnutie, ktoré zanecháva trvalé emocionálne jazvy. Po potrate sa totiž žena nevráti do stavu pred ním. Naopak – zrazu sa ocitne v úplne novej situácii, kedy sa bude musieť vysporiadať s novou realitou: že čakala dieťa, chlapca alebo dievčatko, ktoré tu mohlo byť, ale bolo zabité potratom. Mohlo mať narodeniny, chodiť do školy, byť tu s ňou… ale nie je. A to sa nedá vrátiť späť.

Potrat nerieši žiadnu dočasnú krízu, ktorú môže žena prežívať. Naopak. Krízu iba prehlbuje. Poskytnime preto tehotným matkám v núdzi pomocnú ruku. Pretože v 21. storočí existujú skutočné riešenia nečakaného tehotenstva (a nie, potrat medzi ne nepatrí).

Chceme dúfať, že noví poslanci a vláda podajú pomocnú ruku tehotným matkám, rodinám a zlepšia zákonnú ochranu nenarodených detí, najmenších z nás. Slovenská demografická zima, teda nízky počet narodených detí, bude mať ďalekosiahle následky, ktoré začne pociťovať už naša generácia. Pozvime nových zákonodarcov a vládu k zlepšeniu situácie.


VIDEO: Zákon o ochrane najmenších z nás na nás nekladie externé bremeno

Pozrite si krátke video, v ktorom filozof a publicista Juraj Šúst vysvetľuje, že zákon o ochrane najmenších z nás nie je bremenom, ale vyjadrením najzákladnejšej ľudskosti. Dieťa totiž nie je záťažou, ale darom pre celý svet.


Pochodu Bratislava za život sa zúčastnilo 3000 ľudí

V Bratislave sa v nedeľu 24. septembra 2023 uskutočnil lokálny pochod Bratislava za život, na ktorom sa v nepriaznivom počasí zúčastnilo 3000 ľudí. Cieľom pochodu bolo osláviť život a zároveň apelovať na ukončenie diskriminácie nenarodených detí a ukončenie ohrozovania tehotných matiek umelým potratom, ktorý so sebou nesie riziká pre zdravie i psychiku.

„Veľmi sa tešíme, že na podujatie prišlo 3000 občanov Slovenska vyjadriť svoj postoj za život, za ochranu nenarodených detí a ich matiek pred rizikami potratu. Vždy je tu lepšie riešenie, ktoré musíme aktívne ponúkať. V 21. storočí je úplne zbytočné vôbec premýšľať nad potratom, ktorý ubližuje, ako nad riešením nejakej situácie, pretože vždy sú tu lepšie riešenia. Apelujeme na politikov, aby boli odvážnym hlasom nenarodených a ich matiek,“ povedal jeden z organizátorov – Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu.

Hlavným mottom úspešného podujatia bolo heslo „VOLÍM (SI) ŽIVOT“. Pozývame Vás pozrieť si celý záznam z pódia a krátke príhovory osobností, ktoré odzneli na pochode.


Podporte distribúciu letákov Nová žena a brožúr Skôr ako sa rozhodnete

Aj tento rok bude HFI – Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku distribuovať letáky Nová žena a brožúry Skôr ako sa rozhodnete. Obe publikácie sú už v tlači!

Tlač 16 000 kusov Novej ženy a 12 000 kusov Skôr ako sa rozhodnete stojí 3 500 eur.
Prispejte na tento účel na číslo účtu je IBAN: SK80 8330 0000 0026 0019 1129 a pomôžte dostať tieto kvalitné materiály k ženám!
Nová žena je osvetový leták o rizikách umelého potratu na zdravie a psychiku matky, o možnostiach pomoci v tehotenstve, ako aj o iných riešeniach neželaného tehotenstva. Je určený na široké použitie. PDF verziu si môžete prelistovať na tomto linku.
Skôr ako sa rozhodnete… je informačná brožúra, ktorá obsahuje poučenie pred umelým potratom. Je určená pre gynekológov, aby ju odovzdali žiadateľkám o umelý potrat ako doplnkovú informáciu k zákonnému poučeniu. PDF verziu si môžete prelistovať na tomto linku.


Ako sa zmenila spoločnosť od vynálezu antikoncepčnej pilulky, alebo čo nám dala a vzala sexuálna revolúcia

V roku 2019 prišla spoločnosť Morgan Stanley so štúdiou, podľa ktorej v roku 2030 bude 45 percent žien vo veku 25 – 44 rokov slobodných a bezdetných. Dobrá správa? Pre výrobcov krmiva pre mačky a luxusnej kozmetiky určite. Je to ale to, čo si ženy od sexuálnej revolúcie sľubovali?

Liberálny feminizmus tabuizuje diskusiu o negatívnych dopadoch sexuálnej revolúcie a hovorí o ženinom „práve voľby“ či „súhlasu“; je dovolené čokoľvek, ak s tým súhlasíme. Tento pohľad však tají, že táto voľba je často robená pod nátlakom, a až neskôr aktérky zisťujú, aké je to pre ne škodlivé.

Celý článok nájdete na Denníku Štandard.


V Bratislave a Prešove prebieha kampaň 40 dní za život

Od 27. septembra do 5. novembra prebieha na Slovensku kampaň 40 dní za život. Zapojte sa aj Vy do modlitieb priamo na miestach, kde sa vykonávajú potraty, a buďte hlasom najmenších z nás. Prihlásiť sa môžete na tomto linku.


O. biskup Cyril Vasiľ: Dnes sa nevinný život ničí odborne a v sterilnom prostredí

Pozrite si video, v ktorom otec arcibiskup Cyril Vasiľ priamo pomenúva nespravodlivosť umelého potratu. Novodobú potratovú tabletku pritom prirovnáva k plynovým komorám, ktoré boli vymyslené, aby popravcom uľahčili. To isté robí aj potratová tableta – uľahčuje to „lekárom“, pričom presúva ťažobu a výkon potratu na matku.


Spoznajte Jérôma Lejeuna, slávneho genetika verného svedomiu

Pozrite si zaujímavý videoprierez životom slávneho lekára Jérôma Lejeuna, objaviteľa príčiny Downovho syndrómu – trizómie 21. chromozómu.

Doktor Lejeune bol francúzsky genetik, pediater a jeden z najvýznamnejších vodcov medzinárodného pro-life hnutia v druhej polovici 20. storočia. Bol členom Pápežskej akadémie vied a prvý prezident Pontifikálnej akadémie pre život. Aktuálne prebieha proces jeho blahorečenia.


Prečo aj nenarodené deti majú mať právo na život?

Zabitie nevinného človeka nemožno nikdy schvaľovať. Zvlášť ak ide o dieťa. Ak sa nenarodené deti zabíjajú v našej blízkosti, v našej krajine, v našich nemocniciach, nemôžeme mlčať, musíme im pomôcť. Ochrana života nenarodených je najpálčivejšou výzvou v oblasti ochrany ľudských práv v dnešnej spoločnosti.

Pozrite si video, v ktorom sa právnik Patrik Daniška z HFI – Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku zamýšľa nad súčasnou legislatívou na Slovensku, ktorá umožňuje ženám ísť na potrat z akéhokoľvek dôvodu.


Pozvánka na benefičný koncert s Janais

Fórum života, občianske združenie, ktoré už 20 rokov chráni ľudský život a jeho dôstojnosť od počatia po prirodzenú smrť, pozýva na jedinečný BENEFIČNÝ KONCERT s JANAIS 6. októbra 2023 o 18:00 hod. v Dome umenia Fatra v Žiline. Koncert sa uskutoční ako oslava 20. narodením Fóra života.

Na podujatí vystúpi speváčka JANAIS s kapelou, chrámový Zbor sv. Ladislava z Rajca, kapela Nebeská muzika z Terchovej, žilinská kapela Doris day Band a manželia Gavalovci, známi svojim pro-life príbehom.

Benefičný koncert bude spojený so slávnostným odovzdaním Ceny Antona Neuwirtha za prínos v oblasti ochrany života a jeho dôstojnosti. Svojou účasťou podporíte Fórum života, jeho projekty a kampane. Cena vstupenky je 20 eur, ktoré pokryjú náklady prípravy koncertu. Ak ste ZŤP, študent alebo dôchodca, nezabudnite si uplatniť zľavu vo výške 5 eur. Vstupenky zakúpite na tomto linku.


Pozvánka na Víkendovú oázu pre bezdetných manželov

Všetky bezdetné manželské páry srdečne pozývame na 5. ročník veľmi úspešnej víkendovky, ktorá sa uskutoční 17.-19.11.2023 v Bardejovských kúpeľoch. Prihlásiť sa môžete emailom na adrese vikend.manzelia@gmail.com.