Menu Zavrieť

Webinár o pomoci nečakane tehotným mamičkám 24.2. || Ruženec za život a rodinu 25.2. || Objednajte si vizuály „Pomoc, nie potrat!“

Milí priatelia života a rodiny,

vývoj na Slovensku i vo svete nám stále ukazuje potrebu byť ľuďmi pokoja a pravdy, prinášať skutočné informácie, pretože manipulácie a nepravdy sa šíria ľahšie ako pravda. Podobne je tomu aj v prípade nedávnej smutnej udalosti v Poľsku, kedy sa úmrtie mladej mamičky (opäť) stalo nástrojom propagandy propotratových organizácií a politikov. Aj tento prípad je používaný na dokázanie „škodlivosti“ poľského zákona, ktorý chráni najmenších z nás, a mnohí kričia, že ho treba zrušiť.
Prípad sa odohral na prelome tohto a minulého roku v meste Čenstochová. 37-ročná matka troch detí Agnieszka, ktorá bola v prvom trimestri tehotenstva a čakala dvojičky, sa začala cítiť zle. 21. decembra preto prišla do miestnej nemocnice. Tam lekári zistili, že jedno z jej bábätiek zomrelo, no aj napriek tomu ho ponechali v maternici, čo je štandardný postup. Po šiestich dňoch zomrelo aj druhé dieťa a dva dni nato lekári pristúpili k vyčisteniu maternice. Matka sa však stále cítila zle. 25. januára napokon, žiaľ, zomrela.
Niektorí politici a neziskové organizácie sa nechali počuť, že Agnieszka zahynula kvôli pro-life zákonom. Ako sa už aj v minulosti neraz ukázalo, aj tentokrát bolo v hre viacero premenných, okrem iného aj ochorenie COVID. Ako dôvod úmrtia mladej mamičky sa uvádza zlyhanie pľúc. Nemocnica samotná odmieta, že by za jej smrťou bola aktuálna protipotratová legislatíva. Viac sa dočítate v tomto článku.

 


Webinár o pomoci nečakane tehotným mamičkám

Srdečne Vás pozývame na webinár venovaný pomoci nečakane tehotným matkám, v ktorom sa o ich skúsenostiach pozhovárame s vedúcou Linky pomoci Hnutí pro život ČR Zdeňkou Rybovou. Webinár sa uskutoční vo štvrtok 24. februára o 18:00.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať úplne zadarmo naživo alebo neskôr zo záznamu priamo na našom Facebooku. Svoje otázky a postrehy môžete písať pod livestreamované video.

Ste srdečne pozvaní – 24.2. o 18:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.

Ráchelina vinica: Vykročte na cestu uzdravenia po potrate

Rýchle riešenia dlho bolia. Hoci potrat trvá len niekoľko minút, môže zanechať celoživotné následky na tých, ktorí sa na ňom podieľajú – nielen na matke, ale aj na otcovi dieťaťa, starých rodičoch či zdravotníckych pracovníkoch. Všetkých ľudí zranených zo skúsenosti umelého či spontánneho potratu preto pozývame na duchovno-terapeutický víkendový program Ráchelina vinica, ktorý sa uskutoční 1.-3. apríla 2022. Neváhajte o tejto možnosti informovať aj ľudí vo Vašom okolí, ktorým by Ráchelina vinica mohla pomôcť, a zdieľajte túto pozvánku na sociálnych sieťach.

Prihlásiť sa môžete na rachel@rodinabb.sk alebo na tel. čísle 0911 911 794.

Ak by ste sa o tomto programe chceli dozvedieť viac, neváhajte si pozrieť záznam nášho webinára Bolesť po potrate a cesta k uzdraveniu s Danielou Obšajsníkovou, koordinátorkou Ráchelinej vinice na Slovensku.


ONLINE ruženec za život a rodinu 

Pozývame Vás pripojiť sa na ďalší ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme online v piatok 25.2. o 18:00 na Facebooku Národného pochodu za život. Pripojte sa k nám online alebo duchovne tam, kde budete. Ako môžete vidieť a čítať, v oblasti ochrany života a rodiny sa vždy je za čo modliť. Ďakujeme.


Objednajte si vizuály „Pomoc, nie potrat!“

Počas februára a marca 2022 prebieha na celom Slovensku billboardová kampaň “Pomoc, nie potrat!” Neformálne ju iniciovali farskí pro-life koordinátori v Košickej arcidiecéze, ku ktorým sa pridali pro-liferi z celého Slovenska. V priebehu niekoľkých týždňov sa spoločne zmobilizovali k realizácii 161 billboardov, ktoré sa prihovárajú okoloidúcim v rôznych regiónoch Slovenska. Ich cieľom je v prvom rade vyslať apel na najbližšie prostredie tehotnej mamičky, ako aj tehotnú mamu samotnú, a šíriť tak kultúru života vo verejnom prostredí.

Vizuály týchto billboardov si teraz môžete objednať a vyvesiť aj Vy. Sú k dispozícii v rôznych tlačových podobách (papierové plagáty, gumené plachty…) a veľkostiach (na nástenku, plot, zábradlie…). Neváhajte tak urobiť na adrese na adrese kosicezazivot@gmail.com.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

Nezabudnite nás sledovať aj na našich sociálnych sieťach – Facebooku a Instagrame, kde Vás pravidelne informujeme o novinkách a zaujímavostiach z oblasti ochrany života a rodiny.

Zároveň Vás pozývame zdieľať naše príspevky, aby sa dostali k čo najväčšiemu počtu ľudí. Napríklad tento.