Menu Zavrieť

Webinár o prirodzených metódach plánovania rodičovstva || Ruženec za život a rodinu || Deti, ktoré sa narodili zo skúmavky, majú väčšie riziko rakoviny

Milí priatelia života a rodiny,

stáť na strane pravdy si dnes vyžaduje odvahu. Aby sme to dokázali, potrebujeme pomoc zhora. Vyprosujme si ju priamo od Panny Márie, ktorá dokonale plnila Božiu vôľu a je pre každého z nás príkladom:

Ó Mária, Matka Ježišova a Matka nás všetkých, obraciame sa k tebe dnes ako k tej, ktorá povedala áno životu. Archanjel ti povedal: „Počneš a porodíš syna.“ Napriek prekvapeniu a neistote o tom, ako sa to stane, si povedala áno: „Nech sa mi stane podľa tvojho slova.“ Prosíme ťa, vyprosuj odvahu, silu, trpezlivosť a vytrvalosť aj nám, aby sme dokázali kráčať za tvojím Synom po úzkej ceste vedúcej k večnému životu. Amen.


Webinár o prirodzených metódach plánovania rodičovstva

Srdečne Vás pozývame na webinár Prirodzené metódy plánovania rodičovstva, v ktorom sa pozhovárame s manželmi Schindlerovcami, lektormi symptotermálnej metódy v Lige pár páru. Webinár sa uskutoční online vo štvrtok 20. októbra o 20:30.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať zadarmo naživo alebo neskôr zo záznamu priamo na našom Facebooku či YouTube. Svoje otázky a postrehy môžete písať priamo pod naživo vysielané video.

Ste srdečne pozvaní – 20.10. o 20:30 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.


Poslanci, nehlasujte za partnerstvá osôb rovnakého pohlavia!

S bolesťou a úprimným zármutkom sme sa dozvedeli o dvoch zavraždených pred gay barom, ktorých zavraždil chlapec – stredoškolák. Každý človek má rovnakú ľudskú dôstojnosť a právo na život. Taký čin musíme odmietnuť a vysloviť sústrasť. Je však úbohé a nespravodlivé obviniť kresťanov z vraždy spáchanej ateistom, lebo im z kazateľníc hlásajú Desatoro. Desatoro obsahuje aj príkaz „Nezabiješ“. Ak by ten nešťastný ateista – vrah a samovrah toto prikázanie z kazateľnice počul a plnil, dva ľudské životy by neboli takto hrubo pretrhnuté násilnou smrťou a aj jeho vlastný život by bol uchránený.

Dnes sme však svedkami snahy politicky zneužívať túto tragickú udalosť na presadenie požiadaviek LGBTI ideológie. Odmietame návrh o partnerskom spolužití z dielne SaS či vyjadrenia predsedu strany Hlas Petra Pellegriniho, ktorými propaguje prijatie registrovaných partnerstiev v takto emocionálne vypätej dobe. Pozývame Vás preto podpísať petíciu pre poslancov NR SR, aby nehlasovali za partnerstvá osôb rovnakého pohlavia.

 

Modlitba ruženca za život a rodinu pred parlamentom aj online

Pozývame Vás k modlitbe ruženca za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme priamo pred budovou Národnej Rady v Bratislave v piatok 28. októbra o 17:00.

Ruženec budeme taktiež vysielať aj naživo na Facebooku Národného pochodu za život. Pridajte sa k nám aj Vy, veď v oblasti ochrany života a rodiny sa vždy je za čo modliť. Ďakujeme!


Tešíme sa z prijatých pro-rodinných opatrení

Veľmi sa tešíme, že ďalšie pro-rodinné opatrenie sa stalo realitou! Rodičovský bonus bol minulý týždeň schválený v Národnej rade Slovenskej republiky. Ide o odvádzanie časti odvodov pracujúcich detí priamo na dôchodok rodičov. Toto motivuje rodičov mať viac zodpovedných, pracujúcich detí a pomáha dôchodkovému systému. Zároveň sa upevňuje v rodinách medzigeneračná solidarita.

Nastavenie systému je vždy možné samozrejme vždy vylepšovať, v týchto dňoch však bol urobený dôležitý systémový krok, doplnenie dôchodkového systému, ktorý je kvôli nastupujúcej (slovenskej) demografickej kríze neudržateľný, o stabilizujúci prvok. Slovensko sa podľa Inštitútu finančnej politiky stane do roku 2070 druhou najrýchlejšie starnúcou krajinou EU. Podľa iných údajov bude mať v roku 2060 každý tretí obyvateľ 65 a viac rokov – Slovensko sa tak zaradí medzi najstaršie krajiny na svete.

Možno to dnes až tak nepociťujeme, tieto problémy sa nám zdajú byť veľmi vzdialené. No keďže nám záleží na našich deťoch aj ďalších generáciách, nie je nám ľahostajné, akú krajinu im zanecháme. A preto je zavedenie rodičovského bonusu veľmi dôležité a vítame ho.

Viac informácií nájdete na webe Asociácie za život a rodinu.


Pozývame Vás na svätú omšu za život v Košiciach

Vznešenosť materstva spočíva vo veľkosti daru, ktorý je matke zverený. Je ním dieťa, nový človek. Preto pozývame všetkých a zvlášť tehotné mamičky na svätú omšu za život spojenú s požehnaním tehotných mamičiek, ktorá sa uskutoční v Uršulínskom kostole v Košiciach dňa 27. októbra o 17:00.


Deti, ktoré sa narodili zo skúmavky, majú väčšie riziko rakoviny. Ešte horšie je to po zmrazení embryí

To, že umelé oplodnenie môže predstavovať riziko pre zdravie dieťaťa, naznačili už viaceré štúdie. Nová škandinávska štúdia, ktorá sa zamerala na súvis umelého oplodnenia a rakoviny, ukazuje, že detské plody, ktoré boli pri umelom oplodnení zmrazené (takzvaným procesom kryoprezervácie), sú na tom s rizikom rakoviny najhoršie. Ak bolo dieťa zmrazené po umelom oplodnení, má o 69 percent vyššie riziko rakoviny ako to, ktoré bolo počaté spontánne.

Viac informácií nájdete v článku Patrika Danišku na Denníku Štandard.


Srdečne Vás pozývame na Košické Hanusove dni

Od 21. do 23. októbra sa uskutoční podujatie Košické Hanusove dni, kde vystúpia napríklad aj Rod Dreher (autor knihy Benediktova voľba), vladyka Cyril Vasiľ SJ či novinár Martin Leidenfrost. Celý program nájdete na webe podujatia. Všetky prednášky je možné sledovať aj online. Lístky si môžete zakúpiť tu.