Menu Zavrieť

Webinár pre bezdetných manželov || Jesenná kampaň 40 dní za život || Hrobové miesto pre nenarodené deti

Milí priatelia života a rodiny,

vraví sa, že nechcené deti neexistujú; existujú len nenájdené rodiny. Každé dieťa, dokonca i to, ktoré bolo počaté neočakávane, je Bohom vytúženým unikátom a zaslúži si mať šancu žiť. Dovoľme znieť slovám 139. žalmu, ktoré hovoria za všetko: „Veď ty si stvoril moje útroby, utkal si ma v živote mojej matky. Chválim ťa, že si ma utvoril tak zázračne; všetky tvoje diela sú hodny obdivu a ja to veľmi dobre viem.“


Webinár pre bezdetných manželov

Srdečne Vás pozývame na webinár Manželstvo ako dar: Možnosti riešenia nechcenej bezdetnosti, v ktorom sa pozhovárame s manželmi Svitanovcami, organizátormi víkendoviek pre bezdetných manželov. Webinár sa uskutoční v stredu 7. septembra o 19:00.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať zadarmo naživo alebo neskôr zo záznamu priamo na našom Facebooku či YouTube. Svoje otázky a postrehy môžete písať priamo pod naživo vysielané video.

Ste srdečne pozvaní – 7.9. o 19:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.


Na Slovensku vzniklo ďalšie hrobové miesto pre nenarodené deti

Hermanovciach pri Sabinove sa podarilo krásne dielo: výsledkom spolupráce farnosti a obecného úradu tam vznikol hrob pre nenarodené deti. Na náhrobnom kameni sú vytesané slová 127. žalmu: „Hľa, Pánovým dedičným darom sú synovia, jeho odmenou je plod lona.“ Pripomínajú nám hodnotu každého počatého dieťaťa a tým aj dôvod, prečo ich mŕtve telá chceme úctivo pochovať.

Budeme sa tešiť, ak budú na Slovensku vznikať aj ďalšie hrobové miesta či pamätníky. Je úžasné, že každý koná tam, kde je, a tak, ako vie a túži. Vďaka tomu je pro-life hnutie skutočným hnutím. Spolu veľa dokážeme.


Jesenná kampaň 40 dní za život sa uskutoční v troch mestách Slovenska

Od 28. septembra do 6. novembra sa uskutoční modlitbová kampaň 40 dní za život až v troch mestách Slovenska: v Bratislave, Prešove a Spišskej Novej Vsi.

Priamo tam, kde sa vykonávajú potraty, sa budú dobrovoľníci modliť za nenarodené deti a ich matky a otcov, ako aj za celú spoločnosť. Ak by ste sa chceli zapojiť aj Vy, ste srdečne vítaní. Viac informácií nájdete na tejto stránke.

Ak sa chcete dozvedieť viac o kampani 40 dní za život, pozrite si toto minútové video.


Britskú transgender kliniku chce žalovať tisíc rodín

Právnická firma, ktorá zastupuje nespokojných klientov, tvrdí, že kontroverznú britskú gender kliniku Tavistock bude žalovať zhruba tisíc rodín. Dôvodom je zamlčanie možných trvalých následkov, ktoré vznikli podávaním blokátorov puberty (napr. neplodnosť, osteoporóza či nesprávny vývoj mozgu) a ich prezentovanie ako neškodné. Bývalí klienti pritom môžu od tejto inštitúcie veľmi pravdepodobne vysúdiť obrovské odškodné.

Správa lekárky Hilary Cassovej, bývalej prezidentky Royal College of Pediatrics and Child Health, ktorá pre anglickú Národnú zdravotnú službu (NHS) viac ako rok pripravovala rozsiahly dokument o fungovaní kliniky, okrem iných závažných porušení predpisov konštatuje aj to, že klinika obchádzala niektoré postupy a namiesto kvality sa zameriavala na kvantitu. Náznaky o tom, že táto klinika je viac ideologickým ako medicínskym zariadením, pritom prenikali na verejnosť už niekoľko rokov.

Žalobami môžu dopadnúť aj viaceré gender centrá v USA, Kanade, Austrálii a ďalších západných krajinách. Viac informácií nájdete v článku Denníka Štandard.

Znepokojujúce je, že aj na Slovensko preniká ideologická trangenderová agenda umožňujúca rodiť osobám s úradne mužským pohlavím a minister zdravotníctva Lengvarský stále nezrušil jeho škodlivé usmernenie, iba ho pozastavil (petíciu nájdete tu).


Rozhovor s mladým pútnikom Jakubom – aj o útokoch za verejné prejavovanie pro-life názorov v Rakúsku

Nedávno v Bratislave pútnici zavŕšili jubilejný 25. ročník púte organizovanej rakúskou pro-life organizáciou Jugend für das Leben s názvom ProLife Tour 2022. Slovensko už druhýkrát zastúpil 17-ročný mladík Jakub Švento. V rozhovore s ním sa dozviete nielen to, prečo je dobré putovať za život, ale aj o nástrahách, ktoré zažili s názorovými oponentami za to, že sa zastávajú ochrany najmenších z nás.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, aby Vám neušli naše príspevky, ako je napríklad tento na našom Facebooku: