Menu Zavrieť

Webinár s rodinou, ktorá darovala život napriek ťažkej diagnóze || Otvorený list otcovi potrateného dieťaťa || Satirické video o „benefitoch“ pre tehotné zamestnankyne

Milí priatelia života a rodiny,

pravda je dôležitá. Pravda nás i celý svet oslobodzuje. Pravda nikdy nezanikne, hoci by ju chceli niektorí umlčať. Silná osobnosť podzemnej cirkvi, Silvester Krčméry, mal pred súdom v 50. rokoch odvahu povedať: „Vy máte v rukách moc, ale my máme pravdu. Tú moc vám nezávidíme a netúžime po nej, nám stačí tá pravda. Lebo je väčšia a silnejšia ako moc. Kto však má v rukách moc, ten si myslí, že môže pravdu potlačiť. Zabiť. Alebo i ukrižovať. Ale pravda dosiaľ ešte vždy vstala i vstane z mŕtvych.“

Pamätajme na tieto slová aj vtedy, keď nám budú (opäť, už o niekoľko dní) niektorí podsúvať, že ponúkaním sociálnej pomoci, lepších riešení ako je potrat a obhajobou najzákladnejšieho ľudského práva na život chceme niekomu ubližovať. Alebo keď budú hovoriť, že manželstvo muža a ženy je už prežitok, že treba inštitucionalizovať hriech, že ideálnymi podmienkami pre prijatie a výchovu detí sú akékoľvek prostredia… A hoci to budú hovoriť aj veľmi nahlas a 1000x opakovať lož, my zatiahnime na hlbinu, skúmajme, zisťujme a držme sa Pravdy.


Webinár o príbehu jednej rodiny

Srdečne Vás pozývame na webinár s Veronikou a Tadeášom Gavalovými – mladými manželmi, ktorí v roku 2022 zažili veľa radosti i nesmiernu bolesť. Ich tretiemu dieťatku totiž ešte pred narodením diagnostikovali diagnózu nezlučiteľnú so životom. Napriek odporúčaniam lekárov ísť na potrat však neváhali darovať bábätku – vytúženému dievčatku Terézii Mattei – život, ktorý sa pre nich stal veľkým darom. Webinár sa uskutoční vo štvrtok 2. februára o 20:30.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať zadarmo naživo alebo neskôr zo záznamu priamo na našom Facebooku či YouTube. Svoje otázky a postrehy môžete písať priamo pod naživo vysielané video.

Ste srdečne pozvaní – 2.2. o 20:30 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.


„Zasiahlo ma to ako kopa tehál“: Mamička si želá, aby bola poznala pravdu pred potratom

Farrah Christine vo svojich krátkych memoároch s názvom „To by som si priala vedieť… predtým, ako som potratila moje dieťa“ opisuje svoju traumu po dvoch potratoch. Píše:

Nenávidím sa za to, že som [umelo] potratila dve deti, a aj po desaťročiach sa stále nedokážem vyrovnať s rozhodnutiami, ktoré som urobila, a s nevedomosťou, keď som sa rozhodovala… Veľmi trpím depresiami kvôli tomu, že som si zničila deti.

Prečítajte si jej smutný príbeh, ktorému sa dalo predísť, na webe Asociácie za život a rodinu.

 

Podieľajte sa na vydaní knihy 40 dní za život

Projekt 40 dní za život sa rozhodol vydať v slovenskom preklade knihu plnú dychberúcich príbehov boja za životy najmenších z nás – nenarodených detí.

Podporte vydanie tejto výnimočnej knihy, ktorá sa v USA stala bestsellerom, svojou modlitbou i finančným darom, ktorý môžete zaslať na ich číslo účtu: SK58 8360 5207 0042 0658 7263 (mBank).


Ráchelina vinica: Víkendovka pre zranených potratom

Všetkých, ktorí sú akýmkoľvek spôsobom zranení potratom, pozývame na duchovno-terapeutický víkendový program Ráchelina vinica, ktorý sa uskutoční v Banskobystrickom kraji 24. – 26. februára 2023. Prihlásiť sa môžete na rachel@rodinabb.sk. Viac informácií nájdete na webe projektu.


Otvorený list otcovi potrateného dieťaťa

Prečítajte si otvorený list matky, ktorý adresovala otcovi svojho potrateného dieťaťa. Autorkou listu je Melissa Manion, dnes pro-life aktivistka a rečníčka, ktorá sa však rozhodla ísť na potrat so svojím druhým dieťaťom.

List v plnom znení nájdete na Facebooku košických aktivistov z Aliancie za život.


Muž s Downovým syndrómom protestuje proti 95 %-nej potratovosti detí s Downovým syndrómom v írskej nemocnici

V decembri 2022 riaditeľ nemocnice Rotunda v Írsku priznal, že takmer všetky deti, ktorým bol v tejto nemocnici prenatálne diagnostikovaný Downov syndróm, sú potratené. V reakcii na to Conor O’Dowd, mladý muž s Downovým syndrómom, osobne doručil list do nemocnice Rotunda, v ktorom naliehal na jej vedenie, aby riešilo mieru potratovosti.

„Milujem svoj život,“ povedal. „Nechápem, prečo sa ľudia snažia zbaviť ľudí s Downovým syndrómom.“

Viac sa dočítate v článku na webe Asociácie za život a rodinu.


Satirické video o veľkorysých „benefitoch“ pre tehotné zamestnankyne

Pozrite si satirické video od americkej pro-life organizácie Live Action, ktoré ilustruje pokrytectvo mnohých amerických korporácií. Tie totiž v reakcii na minuloročné zrušenie rozsudku Roe vs. Wade začali svojim zamestnankyniam poskytovať veľkorysé „benefity“ v podobe preplatenia potratu za hranicami tých amerických štátov, v ktorých sú potraty nelegálne. Video je so slovenskými titulkami.


Obávam sa, že jediným riešením je odchod Slovenska z Rady Európy

Európsky súd pre ľudské práva pri Rade Európy prijal rozhodnutie, ktoré nariaďuje členským štátom schváliť registrované partnerstvá, čo ide proti vôli väčšiny obyvateľov Slovenska. Strany a politici mlčia. V článku na Denníku Štandard na túto situáciu reaguje predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík.