Menu Zavrieť

Zastavme nebezpečnú správu Matić || Webinár so ženou, ktorá prežila vlastný potrat || Webinár o tom, ako zachrániť manželstvo || BHD a ďalšie aktuality

Milí priatelia života a rodiny,

Pamätáte sa, ako sme v roku 2014 spolu zastavili extrémne kontroverznú správu Estrela? Jej cieľom bolo zaviesť do oficiálneho jazyka EÚ pojmy ako reprodukčné a sexuálne práva a tzv. právo na potrat. Dnes, napriek vtedy tak jasne vyjadrenému nesúhlasu, musíme čeliť ďalšej hrozbe zavedenia týchto radikálnych konceptov do Európskej únie, a to cez správu socialistu Matića.

Správa Matić definuje potrat ako ľudské právo, vyzýva na obmedzenie práva na výhradu vo svedomí pre zdravotnícky personál, zavádza LGBT a gender indoktrináciu (vrátane operácií zmien pohlavia pre neplnoleté osoby platené z verejného zdravotného poistenia) od základnej školy bez informovania rodičov alebo vyžiadania ich súhlasu, ako aj potrat a antikoncepciu pre dievčatá „bez ohľadu na vek“ a bez súhlasu rodičov. Európska únia však nemá právomoc zasahovať do zdravotných politík členských štátov, čo opakovane potvrdila aj samotná Európska komisia.
Chceme Vás preto poprosiť o Vaše osobné zaangažovanie sa, napríklad podpísaním petície poslancom Európskeho parlamentu, aby odmietli správu Matić. (Inú petíciu nájdete tu.)

Webinár o manželstve: Ako a čo robiť, aby neskončilo rozvodom?

Srdečne Vás pozývame na náš ďalší webinár, v ktorom sa na tému Manželstvo: Ako a čo robiť, aby sa neskončilo rozvodom porozprávame s psychoterapeutom a odborníkom z manželskej poradne PhDr. Ivanom Valkovičom.

Ste srdečne pozvaní – 21.6.2021 o 18:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.


Výnimočný webinár so ženou, ktorá prežila vlastný potrat

Srdečne Vás pozývame na webinár s výnimočným hosťom – svetoznámou americkou pro-life aktivistkou Melissou Ohden, ktorá je ochotná nám venovať svoj vzácny čas. Webinár sa uskutoční 30. júna o 16:00.

Webinár bude tlmočený do slovenčiny a netreba sa naň prihlasovať. Môžete ho sledovať úplne zadarmo naživo priamo na našom Facebooku.
Ste srdečne pozvaní – 30.6.2021 o 16:00 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.

ONLINE live ruženec za život a rodinu 

Pozývame Vás pripojiť sa na ďalší ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme online v piatok 25.6. o 17:00 na Facebooku Národného pochodu za život. Pripojte sa k nám online alebo duchovne tam, kde budete. Ďakujeme.


10. ročník BHD naživo v Bratislave

Už v piatok 18. júna začína jubilejný 10. ročník Bratislavských Hanusových dní, mestského kultúrno-akademického festivalu o vzťahu kresťanskej kultúry a súčasnej spoločnosti. Témou 10. ročníka je otázka: Kam kráčame?

Srdečne Vás pozývame zvlášť na prednášku otca Francesca Giordana, profesora na ANGELICU v Ríme a vedúceho rímskej pobočky pro-life organizácie Human Life International. Na festivale budete tiež môcť rôznym hosťom, vrátane premiéra SR, položiť svoje otázky. Neváhajte a kúpte si vstupenky tu.


Kúpte si tričko a podporte pro-life kampaň „Má len 8 týždňov a je človek“

Vykonávaním umelých potratov v súčasnosti na Slovensku dochádza k porušovaniu najzákladnejšieho ľudského práva, bez ktorého niet iných práv – práva na život. Preto pro-life aktivista Peter Krajňák zorganizoval celoštátnu, občiansku a osvetovú pro-life kampaň s názvom „Má len 8 týždňov a je človek“.

Cieľom kampane je verejne podporiť ochranu života každého človeka už od počatia a prijatie súvisiacich legislatívnych zmien. Kampaň sa realizuje nosením trička so zobrazením človeka v ôsmom týždni od počatia, ktoré si môžete v rôznych farbách objednať tu.

Pre hromadné objednávky napíšte na email office@2cs.sk.

Zapojte sa do kampane aj Vy! Zapojte do kampane aj Vašich známych!


Ján Ďačok SJ: Nepodľahnite klamstvám medicínskeho „pokroku“!

Dávame Vám do pozornosti vynikajúci rozhovor s lekárom, bioetikom a morálnym teológom Jánom Ďačkom SJ o antikoncepcii, jej účinkoch a dôsledkoch.


S pozdravom Martina Bednáriková, Tomáš Kováčik a ďalší členovia tímu Národného pochodu za život


PS: Prepošlite tento email svojim priateľom, o ktorých si myslíte, že by ich zaujímal. Prihlásiť sa na odber nášho newslettera môžu hore na našej hlavnej stránke www.pochodzazivot.sk