Menu Zavrieť

Zdravotníci, zbystrite pozornosť: pozvánka na púť k svätým Kozmovi a Damiánovi || Bratislavský pochod za život hľadá dobrovoľníkov

Milí priatelia života a rodiny,

dnes máme krátku správu pre všetkých zdravotníkov a pozvánku stať sa dobrovoľníkom Bratislavy za život.

Púť zdravotníkov

Pozývame Vás na púť k svätým divotvorcom a lekárom Kozmovi a Damiánovi, ktorá sa uskutoční v nedeľu 24. septembra na pútnickom mieste Skalka pri Trenčíne. Viac informácií nájdete na tomto linku.

 

Bratislava za život hľadá dobrovoľníkov

Všetkých srdečne pozývame na pochod BRATISLAVA ZA ŽIVOT, ktorý sa uskutoční v nedeľu 24.9.2023 o 15:00 na Hlavnom námestí v Bratislave. Ako partner podujatia Vás srdečne pozývame prísť a povedať, že si volíme život! Viac info nájdete na webe.

Organizátorom ešte stále chýba 53 dobrovoľníkov. Chceme Vás teda povzbudiť – budeme radi, ak sa zapojíte do tejto služby, prípadne do nej motivujete mladých vo Vašom okolí. Dobrovoľníci sa môžu prihlasiť sa cez formulár.


7 bolestí nečakane tehotnej matky vs. 7 lepších riešení ako potrat

Nečakane tehotné mamičky môžu zažiť niektoré z týchto bolestí matiek tlačených do potratu:

1. “Proroctvá” radcov avizujúcich, že si zničíš život, ak si dieťa ponecháš.
2. Útek pod rúškom noci do azylového domu či ku kamarátke pred otcom dieťaťa alebo rodičmi, ktorí ťa nútia k zabitiu dieťaťa pod tvojím srdcom.
3. Obava zo straty doterajšieho spôsobu života, (opäť) plienky, nočné vstávanie, preloženie letnej dovolenky…
4. Stretnutie s ľahostajnosťou, opovrhnutím, nepochopením túžby ponechať si vlastné dieťa, tlakom na ukončenie života pre finančné, sociálne, študijné či iné dôvody, kultúra smrti v radách ako „Tri deti sú priveľa…“. Počúvanie obhajcov potratov z radov politikov, médií či „lekárov“, ktorí vehementne bojujú proti akýmkoľvek pozitívnym zmenám.
5. Zabitie dieťaťa v lone matky.
6. Odchod uplakanej a vyprázdnenej duše z nemocnice, kde jej „lekár“ vzal dieťa.
7. Hrob mnohoročných výčitiek a neodpustenia sebe i iným, ktorí Ti nepodali pomocnú ruku.

Aké lepšie riešenia majú pre matky proliferi?

1. Povzbudenie a útechu. ‚Ty to zvládneš, je tu veľa ľudí, ktorí Ti pomôžu! Tvoja rodina časom prijme túto situáciu a budú šťastní starí rodičia a príbuzní.‘
2. Prístrešie jednotlivcov či organizácií, ktoré mamičke pomôžu ujsť pred nátlakom.
3. Poradenstvo a poukázanie na to, ako prichádzajúce dieťa život nezničí, len ho zmení. A zásadne obohatí láskou.
4. Stretnutie s odborníkmi na sociálne veci či s organizáciami, ktoré mamičke pomôžu postaviť sa na vlastné nohy, pomoc s deťmi od mladých vo farnosti či z dobrovoľníckej organizácie. Hlas obhajcov života, ktorí hľadajú riešenia, ako sa veci dajú zlepšiť.
5. Život a úsmev malého človiečika, ktorý mamičke aj celej rodine dá veľa lásky a radosti.
6. Odchod z ambulancie Lekára s informáciami o možnostiach pomoci, o organizáciách a cirkvách, ktoré jej pomôžu nájsť lepšie riešenia.
7. Oslava krstu, prvých, druhých, tretích… 60. narodenín dieťaťa, ktoré zachránila svojou odhodlanosťou a s pomocou tých, čo sú za život.

Sedembolestná Panna Mária, ochráň Slovensko! Aj pred smrťou a utrpením spôsobených umelými potratmi! Lebo vždy je tu lepšie riešenie ako potrat.