Menu Zavrieť

Povedzme nie homoadopciám z EÚ || 24-hodinová modlitbová reťaz || online ruženec za život a rodinu

Milí priatelia života a rodiny,

Európska komisia nedávno zverejnila predbežné usmernenia k návrhu „nariadenia o uznávaní rodičovstva medzi členskými štátmi“. Ak bude toto nariadenie schválené, stane sa záväzným pre všetky členské štáty Európskej únie. Podľa tohto nariadenia by sme boli nútení uznať adopcie detí homosexuálnymi pármi, pretože v praxi by uznanie rodičovstva znamenalo, že „ak ste rodičom v jednej krajine, ste rodičom v každej krajine“. Ide o priame porušenie princípu subsidiarity, keďže v mnohých krajinách EÚ vrátane Slovenska nie je uznanie adopcií pármi rovnakého pohlavia vnútroštátnym právom dovolené. Ak by zároveň niekedy v budúcnosti niektorá severská krajina prijala polyamorné zväzky či skupinové rodičovstvo, podľa tohto nariadenia by sme ho boli povinní uznať.

Pri tejto príležitosti Vám dávame do pozornosti petíciu „Povedzme NIE homoadopciám z EÚ“, ktorú môžete podpísať a vyjadriť tak svoj nesúhlas s týmto nariadením. Viac o tejto téme si môžete prečítať v článku Patrika Danišku, ktorý vyšiel v Denníku Štandard.


Modlitbová reťaz

Srdečne Vás pozývame zapojiť sa do ďalšej 24-hodinovej modlitbovej reťaze za život a rodinu, ktorá sa uskutoční už v sobotu na sviatok sv. Rity od 00:00 do 24:00 tam, kde práve ste!

Stačí si vybrať jeden alebo viac 30-minútových časových blokov, počas ktorých sa budete modliť za život a rodinu na Slovensku, a zapísať sa na bit.ly/modlitbova-retaz

Vhodné modlitby, ktoré sa môžete počas Modlitbovej reťaze pomodliť, nájdete na bit.ly/prolife-modlitby


ONLINE live ruženec za život a rodinu 

Pozývame Vás tiež pripojiť sa na ďalší ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme online 28.5. o 21:00 na Facebooku Národného pochodu za život. Pripojte sa k nám online alebo duchovne tam, kde budete. Lebo sú hriechy, ktoré je možné vyhnať len modlitbou a pôstom. Ďakujeme.


Súťaž pre žiakov ZŠ a SŠ „Rodina a základné ľudské právo na život“

Všetkých žiakov základných a stredných škôl pozývame zapojiť sa do súťaže „Rodina a základné ľudské právo na život“, ktorú organizuje občianske združenie Asociácia za život a rodinu. Vo výtvarných dielach či videách majú deti a mladí ukázať, prečo je pre nich rodina dôležitá a prečo treba chrániť každého – aj toho najmenšieho človeka. Za odmenu môžu získať atraktívne ceny – notebooky, poukážky, slúchadlá, rodinné pobyty, knihy a mnohé ďalšie ceny.


S pozdravom Tomáš Kováčik, Martina Bednáriková a ďalší členovia tímu Národného pochodu za život


PS: Prepošlite tento email svojim priateľom, o ktorých si myslíte, že by ich zaujímal. Prihlásiť sa na odber nášho newslettera môžu hore na našej hlavnej stránke www.pochodzazivot.sk

PPS: Máte starší nevyužitý počítač, tablet, smartfón, ktorý môže pomôcť nejakému dieťaťu pripojiť sa na online výučbu? Darujte ho, darujte niekomu nádej na lepšiu budúcnosť -> darujbuducnost.sk