Menu Zavrieť

V piatok o 17:30 opäť pozývame k modlitbe spred parlamentu, aj za aktuálne a dôležité zákony || Podporte petíciu za posilnenie práv rodičov pred „sexuálnou výchovou“ || Rozhovor s pro-life aktivistkou o situácii v Spojenom kráľovstve

Milí priatelia života a rodiny,

ako sa hovorí, diabol nikdy nespí. „Sexuálnu výchovu“ tlačia do škôl, potrebujeme sa ozvať (aj petíciou za práva rodičov – viac nižšie). Pritom rodičia majú právo, dokonca aj povinnosť pred Bohom aj voči svojim deťom vovádzať ich do vzťahov a ukazovať im krásu lásky, manželstva, rodičovstva, citlivo a primerane veku vysvetľovať aj otázky intimity (napríklad cez svoj pekný príbeh založenia rodiny od zoznámenia sa, cez spoznávanie a randenie, pozretie si svadobného videa či fotografií, poukázaním na krásny i náročný manželský a rodičovský život plný obety a radosti…) Deťom treba vždy odpovedať iba na otázky, na ktoré sa pýtajú, nie viac a širšie, ale ani nie zvedavosť odbiť so zapýrením sa v tvári. Aby sme deťom intimitu a vzťahy prezentovali ako niečo krásne, nie naopak.

Priatelia, veľa sa toho deje aj v parlamente, prosíme, sledujte dianie a povzbuďte poslancov, aby chránili život a rodinu. Dodajte im odvahu aspoň krátkym emailom, potrebujú počuť, že nám na týchto kľúčových hodnotách záleží. Modlime sa za nich – aj v piatok o 17:30 pred NR SR.

Ďakujeme za všetko, čo robíte pre ochranu života a rodiny.


Ruženec za život a rodinu – pred parlamentom aj ONLINE

Srdečne Vás opäť pozývame na modlitbu svätého ruženca, ktorú sa pomodlíme v piatok 28. apríla o 17:30 priamo pred budovou NR SR v Bratislave.

Zároveň budeme modlitbu vysielať aj online – môžete ju teda sledovať aj na našom Facebooku.


Petícia za posilnenie práv rodičov pred „sexuálnou výchovou“

Ako ukazujú skúsenosti odborníkov, mladí túžia po tom, aby si raz založili stabilnú a harmonickú rodinu. V školách má zostať výchova k manželstvu a rodičovstvu, jej nástupcom sa nesmie stať pohľad sploštený len na sexualitu – to je málo. Mladí ľudia si zaslúžia viac.

Podporte svojím podpisom petíciu za predložený návrh zákona, ktorým sa upevňuje právo rodičov na výchovu a vzdelávanie ich detí podľa ich náboženského a filozofického presvedčenia – zvlášť v citlivých otázkach, akou je aj sexuálne správanie. O tomto návrhu zákona budú v blízkej dobe rokovať poslanci parlamentu.


Dôležité zákony na rokovaní NR SR

Na nasledujúcej schôdzi budú poslanci parlamentu rokovať o dôležitých zákonoch. Odporúčame Vám sledovať dianie a povzbudiť poslancov (napr. krátkym emailom – zoznam vybraných emailov nájdete tu), aby urobili múdre rozhodnutia v prospech života a rodiny:

– voľná nedeľa (aby mamy predavačky mohli tráviť nedeľu s rodinami), viac info na tomto linku

– posilnenie práv rodičov pred „sexuálnou výchovou“ (aby boli vopred informovaní, čo je zvlášť v nastupujúcej dobe veľmi dôležité), viac info na tomto linku

– pomoc tehotným mamičkám (pretože pomoc v zložitej situácii a poskytnutie informácií o možnostiach pomoci zachraňuje životy a premenovanie umelého prerušenia tehotenstva na ukončenie prinesie pravdu), viac info na tomto linku

– zákon o rodnom čísle, ktorý potrebujeme na ochranu manželstva ako zväzku muža a ženy, na ochranu žien a aby v dokladoch bola zapísaná pravda a nie pocity, aby nerodili
osoby so zapísaným mužským pohlavím v dokladoch), viac info na tomto linku

– zákon o dôverníkoch, ktorý otvára dvere k registrovaným partnerstvám a poslúži na tunelovanie manželstva, viac info na tomto linku


Krátke video s Patrikom Daniškom o problematickosti eutanázie

Pozrite si video, v ktorom právnik Patrik Daniška z HFI – Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku vysvetľuje, prečo eutanázia nie je „vyslobodením“ či „milosrdným riešením“, ako sa aj v našich médiách čoraz častejšie prezentuje.

Video nájdete na našich sociálnych sieťach, napríklad na našom Facebooku.


Príručka pre učiteľov, rodičov, katechétov, kňazov, bohoslovcov a sprievodcov mladých – MLADÝM PRAVDU

Kniha Mladým pravdu od Renáty Ocilkovej obsahuje na malej ploche veľa vedeckých informácií o aktuálnych témach, ktoré možno riešime s našimi deťmi – ako je gender, pornografia, homosexualita, transsexualizmus a iné.

Kniha sa dá zakúpiť v kníhkupectvách (napríklad na Zachej.sk alebo v Lúči) alebo si ju môžete zakúpiť so zľavou 10 % na mailovej adrese mladympravdu@gmail.com, kde uvediete, že kupujete knihu so zľavou na Renátu Ocilkovú (autorku knihy).


Bulharsko ukazuje cestu, ako zastaviť Európsky súd v otázke transsexualizmu

Súdny aktivizmus Európskeho súdu pre ľudské práva v aktuálnych ideologických témach, ako sú gender a LGBT, je obzvlášť divoký. A bude to ešte horšie. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa ako krajina, ale aj celý región strednej a východnej Európy, zamysleli nad otázkou, ako na excesy tohto súdu reagovať. Cieľom, ktorý treba dosiahnuť, je ochrana základných noriem nášho práva, a možno trochu paradoxne aj ochrana samotných ľudských práv, ktoré tento súd čoraz viac prekrúca.

Viac nájdete v článku Patrika Danišku na webe HFI.


Zuzana Révayová: V Spojenom kráľovstve môžete byť zadržaní už aj za modlitbu k Bohu na verejnom mieste

Prečítajte si rozhovor s pro-life aktivistkou Zuzanou Révayovou (nielen) o situácii v oblasti LGBTI+, o aktivitách progresívnych aktivistov a nevhodných vystúpeniach pre najmenšie deti, ako aj o ochrane života nenarodených detí v Spojenom kráľovstve, kde žije už 16 rokov.

„Situácia je tu zložitá a dosť komplikovaná. Útok na pravdu tu presiakol hlboko a postihol všetky hlavné inštitúcie. Zdravotníctvo, školstvo, väznice, médiá, nehovoriac o sociálnych sieťach. Kriminálnik, ktorý dobije a znásilní ženu, môže byť umiestnený do ženskej väznice – stačí, že povie, že jeho pravá identita je žena. A je to akceptované.

V školách je deťom často dovolené identifikovať sa ako opačné pohlavie, a to aj bez vedomia rodičov. Väčšina ľudí pravdepodobne nesúhlasí s touto agendou, ale transloby je hlasná a násilná. Buldozérom si razia cestu do každej časti spoločnosti. Kultúra takzvanej “tolerancie” núti verejnosť potvrdzovať lži, ktoré sú škodlivé pre jednotlivca aj pre celú spoločnosť.“

Celý rozhovor Tomáša Kováčika so Zuzanou Révayovou nájdete na Denníku Štandard.


Nový podcast o láske a sexualite z pohľadu zdravého rozumu už od 1. mája

Žijeme v dobe, keď pojmy muž a žena strácajú svoj základ, ktorý je v biológii. Žijeme v čase, kedy sa láska redukuje na pocit. Žijeme v prostredí, kde sa viac hovorí o „sexuálnej výchove“ ako o výchove k láske a zodpovednosti, k manželstvu a rodičovstvu. A potrebujeme to zmeniť!

Dávame Vám do pozornosti nový podcast o láske a sexualite s názvom EROS, ktorého cieľom je vrátiť sa k zdravému rozumu a hovoriť o kráse lásky v jej plnosti.

Do konca apríla máte navyše možnosť tvorbu tohto podcastu finančne podporiť prostredníctvom výzvy na portáli Donio.


Bratislavské Hanusove dni so Scottom Hahnom

Pred tromi rokmi vystúpil na BHD online známy americký teológ a konvertita Scott Hahn. Tento rok príde táto významná osobnosť svetového katolicizmu na Slovensko naživo. Spolu so svojou manželkou Kimberly vystúpia v rámci podujatia Bratislavské Hanusove dni, ktoré sa uskutoční 15. – 19. júna 2023.

Vy ešte nemáte lístky? Môžete si ich kúpiť za priaznivé ceny v predpredaji na webe BHD.


Stáva sa z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského LGBTI a gender inštitúcia?

Komunista Gramsci kedysi hovoril o dôležitosti pochodu inštitúciami, čiže o ich obsadení a vedení ideologicky lojálnymi kádrami. V niečom sa dá takýto pochod dnes pozorovať aj na niektorých slovenských inštitúciách, tentokrát pochodujú progresívni ideológovia. Zlo sa môže šíriť, keď budú dobrí ľudia mlčať.

Ak ste ešte nepočuli o dianí na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, odporúčame:

– rozhovor s Máriou Potočárovou o pomeroch na Filozofickej fakulte UK, kde sa vytrácajú akademické štandardy a kritické myslenie, nájdete na tomto linku

– radikálna ľavica na akademickej pôde: Fakulta UK sa stáva nástrojom extrémneho politického prúdu, dekan problém nevidí; celý článok nájdete na tomto linku

– „kvír festival“ na Filozofickej fakulte UK: Organizátorov dráždila prítomnosť novinára, žiadali vymazať fotografie; celý článok nájdete na tomto linku

Na obrázku môžete vidieť prednáškovú miestnosť Filozofickej fakulty Univerzity Komenského na Gondovej ul. v Bratislave: