Menu Zavrieť

Webinár o neplodnosti s MUDr. Lázničkovou už vo štvrtok || Video: Odkaz pre všetky tehotné mamy, ktoré zvažujú potrat || Súťaž o knihu Môj extra súrodenec

Milí priatelia života a rodiny,

v dnešnej neľahkej dobe Vás chceme povzbudiť: nenechajte sa znechutiť a odvážne pokračujte v každodennom boji za život a rodinu! Pre každého z nás tento boj vyzerá inak, avšak v jednom je tento boj pre nás všetkých spoločný: vyžaduje si mnoho lásky a mnoho obety. Jedno bez druhého nemôže existovať, ako povedala známa svätá lekárka Gianna Berettová Mollová. Vykročme preto na cestu, ktorú máme pred sebou, aj keď je náročná. Stojí to za to!

Odmenou sú nám nielen zachránené životy počatých detí, ale aj neobyčajné drobnosti, ktoré má vo svojom živote každý z nás: úsmevy našich detí, pochvala manžela, milé slovo starého a chorého človeka… Na konci dňa majú pre nás najväčšiu cenu práve tieto momenty.


WEBINÁR: Neplodnosť. Jej príčiny a riešenia s MUDr. Lázničkovou

Srdečne Vás pozývame na webinár o neplodnosti, v ktorom sa pozhovárame s gynekologičkou MUDr. Ludmilou Lázničkovou. Webinár sa uskutoční už zajtra – vo štvrtok 7. decembra o 20:00.

Webinár môžete sledovať zadarmo naživo priamo na našom Facebooku alebo YouTube (netreba sa naň prihlasovať). Tešíme sa na Vás!


VIDEO: Odkaz pre všetky tehotné matky, ktoré zvažujú potrat

Pozrite si nové video s modernou grafikou, ktoré je určené špeciálne pre tehotné matky čeliace rozhodnutiu ísť na potrat svojho dieťatka. Prosíme Vás zároveň o zdieľanie tohto videa na Vašich sociálnych sieťach, aby sa dostalo k čo najväčšiemu počtu ľudí.


Zapojte sa do súťaže o knihu Môj extra súrodenec

V spolupráci so Spoločnosťou Downovho syndrómu sme si pre Vás pripravili súťaž o ich novú knihu Môj extra súrodenec. Ide o silné a úprimné vyznania súrodencov detí s Downovým syndrómom.

Do súťaže sa môžete zapojiť na našom Facebooku aj Instagrame. Jedného výhercu na Facebooku a jedného výhercu na Instagrame vyžrebujeme v pondelok 11.12.2023 o 12:00. Držíme Vám palce!

Viac o knižke nájdete na webe spoločnosti.


PETÍCIA PRE MINISTERKU ZDRAVOTNÍCTVA: Nenechajte sa zneužiť progresivistickou ideológiou na presadzovanie potratov

Potratová lobby opäť napína svaly a tlačí ďalšieho ministra zdravotníctva do liberalizácie potratov zavedením novej formy – potratovej tablety. Podpíšte petíciu ministerke zdravotníctvaaby nezavádzala chemické potraty, ale zásadne zlepšila informovanosť matiek pred potratom.


MUDr. Ivan Wallenfels: Podstatou naprotechnology je hľadať príčinu neplodnosti

Prečítajte si rozhovor s pro-life gynekológom MUDr. Ivanom Wallenfelsom o naprotechnológii, teda o reprodukčnej metóde, ktorá zatiaľ na Slovensku nie je veľmi známa, hoci jej miera úspešnosti dosahuje až 50 %. Pán doktor v rozhovore okrem iného vysvetlil, ako táto metóda funguje a aké sú jej výhody v porovnaní s fertilizáciou in vitro (IVF).


Rozhovor o náhradnom rodičovstve

Vypočujte si rozhovor o náhradnom rodičovstve s otcom Dušanom Škurlom (diecéznym koordinátorom Úradu pre apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze), Soňou Vancákovou (riaditeľkou občianskeho združenia Maják nádeje, v ktorom sa venuje rodinám v núdzi) a Radovanom Ivankom.


Svedectvo Márie Vydrnákovej: Na večnosť myslím každý deň. Možno nikto nemá toľko detí v nebi ako ja

Mária pochovala svojich päť detí a napokon i manžela. Napriek všetkému má silu a otvorenosť prijímať život tak, ako sa deje. Vyrovnaná žena, ktorá verí, že to všetko malo zmysel, a dúfa, že raz sa so svojimi blízkymi stretne v nebi. Prečítajte si rozhovor s ňou na portáli Slovo+.


Na Slovensku vznikol nový pamätník a hrob pre potratené deti

Sme veľmi radi, že Vás môžeme informovať o novom pamätníku a hrobe pre potratené deti, ktorý vznikol v Osikove na východnom Slovensku na revitalizovanom cintoríne a bol jemne zasadený do celkovej architektúry. Projekt pozostáva z dvoch častí: na kamennom bloku sa nachádza umelecké dielo Mgr. art. Martina Hudačeka Pomník nenarodeným deťom. Hrob sa nachádza po jeho pravej strane.

Pamätník a hrob pre potratené deti zriadila obec Osikov na vlastné náklady a bude aj jeho správcom. Ideovo sa na realizácii podieľali rímskokatolícka farnosť Osikov a Úrad pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecéze.

Viac informácií nájdete v tomto príspevku.


Psychické problémy detí v LGBT domácnostiach

Deti vyrastajúce v domácnostiach párov rovnakého pohlavia v USA nemajú dobrý psychický stav.

Oproti deťom vyrastajúcim so zosobášenými rodičmi opačného pohlavia sú na tom celkovo o dosť horšie. No čo je zaujímavé, veľkosť rozdielu závisí aj od pohlavia dieťaťa – ak u mužského homosexuálneho páru vyrastá dievča, má 2x horšie výsledky ako dieťa z nenarušenej rodiny. Akvšak v domácnosti takéhoto páru vyrastá chlapec, má až 4x viac psychických problémov ako dieťa z nenarušenej rodiny.

Ešte horšie dopadli deti vyrastajúce u lesbických párov – chlapci majú 2,6x horšie výsledky ako deti z nenarušených rodín, avšak dievčatá majú až 5x viac psychických problémov oproti deťom z kompletnej rodiny.

Aj tieto zistenia potvrdzujú, že obaja rodičia, teda otec aj mama, sú pre dieťa nesmierne dôležití.


Profesor Sullins: Ako na progresívne mýty o manželstve, rodine a sexualite?

Na Slovensko zavítal začiatkom novembra Rev. D. Paul Sullins, Ph.D., emeritný profesor sociológie a štatistický výskumník na Catholic University of America a spolupracovník Ruth Institute, ktorý je ženatým rímskokatolíckym kňazom (bol anglikánskym kňazom, ktorý však konvertoval na katolícku vieru a na výnimku pápeža Benedikta XVI. môže byť ženatým rímskokatolíckym kňazom po konverzii).

Zaujímavé informácie z podujatia spísal Tomáš Kováčik a môžete si ich prečítať na webe Asociácie za život a rodinu.


Objednajte si pro-life odznačiky

Sú krásne. A výpovedné a poučné. Objednajte si pro-life odznačiky vo veľkosti nožičiek 11-týždňového bábätka a potešte blízkych či edukujte svoje okolie. Odznačiky si môžete objednať na tomto linku.