Menu Zavrieť

Video: Budú ženy zomierať na nelegálne potraty? || Životný príbeh tínedžerky, ktorá sa obetovala za nenarodené deti || Zapojte sa do 40-hodinovej modlitbovej reťaze

Milí priatelia života a rodiny,

argument mnohých ľudí obhajujúcich právo ženy zabiť vlastné dieťa umelým potratom je, že počaté dieťa je súčasťou tela matky. Známy slogan „moje telo, moja voľba“ (z angl. my body, my choice) už asi počul každý z nás.

Ak by však počaté dieťa v ženskom lone bolo doslova súčasťou jej tela, ako napríklad jej ruky alebo nohy, potom by žena mala 4 ruky a 4 nohy. A ak čaká chlapca, bola by spolovice mužom.

Je jasné, že keď niekto povie „moje telo, moja voľba“ preto, aby obraňoval potraty, nedáva to zmysel. Týmto sloganom v skutočnosti hovoríme „tvoje telo, tvoj problém“. Tehotným matkám ním hovoríme, že iba oni sú zodpovedné za nový život. To oni si musia s touto situáciou poradiť.

Takto však nekomunikujeme podporu, solidaritu a úctu, akú si každá žena zaslúži. Bojujme proti týmto klamstvám pravdou, milosrdenstvom a láskou, pretože práve tie potrebujú tehotné matky v núdzi najviac.


VIDEO: Budú ženy zomierať na nelegálne potraty?

Ďalším argumentom v prospech zachovania legálnosti umelých potratov je tvrdenie, že ak by boli potraty nelegálne, ženy by na ne zomierali. Je to však naozaj tak?

Pozrime sa na toto tvrdenie s gynekologičkou a bývalou potratárkou Kathi Aultman, ktorá počas svojej 33-ročnej kariéry vykonala viac než 500 umelých potratov. Celé video si môžete pozrieť na tomto linku.


VIDEO: Spoznajte pro-life ateistu Christophera Hitchensa

Vedeli ste, že jeden z najznámejších ateistov 20. storočia Christopher Hitchens bol pro-life? Pozrite si video, ktoré to dosvedčuje.


Pomôžte s distribúciou letákov Nová žena a brožúr Skôr ako sa rozhodnete…

Objednajte si letáky Nová žena a brožúry Skôr ako sa rozhodnete, ktoré vydal HFI – Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, a pomôžte s ich distribúciou ku gynekológom či do čakární u lekára, do akýchkoľvek iných čakární, lekární, do škôl, na internáty, alebo na iné vhodné miesta prístupné verejnosti.

Postup je jednoduchý: materiály si môžete zadarmo objednať na tomto linku. Následne ich dostanete poštou a zanesiete tam, kam uznáte za vhodné.

Nová žena je osvetový leták o rizikách umelého potratu na zdravie a psychiku matky, o možnostiach pomoci v tehotenstve, ako aj o iných riešeniach neželaného tehotenstva. Je určený na široké použitie. PDF verziu si môžete prelistovať na tomto linku.
Skôr ako sa rozhodnete… je informačná brožúra, ktorá obsahuje poučenie pred umelým potratom. Je určená pre gynekológov, aby ju odovzdali žiadateľkám o umelý potrat ako doplnkovú informáciu k zákonnému poučeniu. PDF verziu si môžete prelistovať na tomto linku.


Zapojte sa do 40-hodinovej modlitbovej reťaze za záchranu počatých detí

Srdečne Vás pozývame zapojiť sa do 40-hodinovej modlitbovej reťaze za záchranu počatých detí, ktorú organizujú naši kolegovia z projektu 40 dní za život. Reťaz sa uskutoční už tento víkend – od soboty 4.11. do nedele 5.11.

Zapojiť sa môžete odkiaľkoľvek! Stačí sa zapísať na Vami vybranú hodinu (1 alebo aj viac) na tomto linku. V prípade otázok píšte na info@40dnizazivot.sk.


Spoznajte životný príbeh tínedžerky, ktorá sa obetovala za nenarodené deti

Život Anny Zelíkovej sa podobá životu svätej Terézie od Dieťaťa Ježiša. Obe viedli odmala hlboký duchovný život, zaujímali sa o karmelitánsku spiritualitu a plne dôverovali Bohu.

„Skutočná krása je ukrytá vo vernosti v maličkostiach,“ napísala si Anna Mária Zelíková do denníka. Ide o tínedžerku, ktorá ponúkla svoje utrpenie za deti zavraždené pri potrate. Jej príbeh si môžete prečítať na blogu vydavateľstva Zachej.sk.


O verejnej výzve na skončenie neetickej výstavy mŕtvych ľudí a ich dôstojné pochovanie

HFI – Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku vypracoval právnu analýzu, z ktorej vyplýva, že aktuálne prebiehajúca výstava Body Worlds v Bratislave je nezákonná.

Medzičasom doručil Regionálny úrad verejného zdravotníctva inštitútu, ktorý podal podnet, oznámenie, v ktorom sa vyjadril, že výstavu považuje za nezákonnú. Súčasne začal konanie o udelenie pokuty. Výstava napriek tomu stále pokračuje. Viac sa o tom dočítate na Denníku Štandard.

Pozrite si video, v ktorom Matúš Hagara zo CitizenGO a Patrik Daniška z HFI verejne vyzývajú na skončenie neetickej výstavy mŕtvych ľudí a ich dôstojné pochovanie.


Reportáž TV Markíza o pamätníku nenarodeným deťom

Naprieč celým Slovenskom sa neustále rozširujú počty pamätníkov a hrobových miest pre nenarodené deti. Takýmto spôsobom chceme vyjadrovať našu láskavú spomienku na deti, ktoré zomreli pod srdcom mamy ešte pred svojím narodením.

Televízia Markíza priniesla peknú reportáž zo Svidníka, kde sa takéto miesto už niekoľko rokov nachádza.


Odmietli potrat, aj keď riskovali vlastný život

Počas histórie bolo veľa ľudí, ktorí bojovali za životy nenarodených detí, a to aj na úkor vlastného zdravia. Spoznajte príbehy žien, ktoré bojovali za život dieťaťa v jeho raných fázach a svojou hrdinskou obetavosťou nás môžu inšpirovať aj dnes. Celý článok nájdete na blogu vydavateľstva Zachej.sk.


Zapáľte sviečku za nenarodené deti

Občianske združenie Fórum života pozýva spomenúť si na všetky deti, ktoré sa nemohli narodiť, a zapáliť na cintorínoch a pri pamätníkoch nenarodeným sviečku za nenarodené deti ako tichú spomienku v nežnom plameni. Viac o tomto podujatí nájdete na webe Fóra života.


Zastavme LGBT knihu pre deti

Na slovenskom knižnom trhu sa nachádza vysoko ideologická kniha pre deti s názvom „Moja veľká kniha odpovedí: Odkiaľ sa berú bábätká?“

Táto kniha otvorene propaguje gender ideológiu a LGBT životný štýl medzi malými deťmi bez varovania nič netušiacich rodičov, ktorí ani nevedia, čo kupujú!

Podpíšte túto petíciu na portáli CitizenGO a vyzvite tak kníhkupectvá, aby stiahli túto nebezpečnú knihu z predaja.