Menu Zavrieť

Webinár o Teológii tela sv. Jána Pavla II. || Prebieha na Slovensku transsexuálna revolúcia? || Svätá omša za život v Košiciach

Milí priatelia života a rodiny,

nikdy nestrácajme nádej. Hoci sa nám môže zdať, že sme sami, že z mainstreamových médií ide len jeden názorový prúd (možno je načase ich vypnúť…) a hodnoty života a rodiny akoby prehrávali, nie je to pravda. Za nami totiž stojí Víťaz, ktorý nad smrťou už vyhral. Je na nás, akú priležitosť v rámci každodenných povinností využijeme na ochranu života – modlitbu, pomoc, vypočutie a nádej pre toho, ktorý to práve potrebuje, vyvesenie billboardu (viď nižšie), zdieľanie na sociálnych sieťach a podobne…

Buďme vždy ľuďmi pravej viery, lásky a nádeje.


Webinár o Teológii tela sv. Jána Pavla II.

Srdečne Vás pozývame na webinár Teológia tela: Časovaná bomba Jána Pavla II., v ktorom sa pozhovárame s Mariánom Koláčekom, ktorý študoval na Pápežskom teologickom inštitúte pre vedy o manželstve a rodine v Ríme. Webinár sa uskutoční online v pondelok 21. novembra o 20:30.

Na webinár sa netreba prihlasovať. Môžete ho sledovať zadarmo naživo alebo neskôr zo záznamu priamo na našom Facebooku či YouTube. Svoje otázky a postrehy môžete písať priamo pod naživo vysielané video.

Ste srdečne pozvaní – 21.11. o 20:30 na Facebookovej stránke Národného pochodu za život.


Lengvarského nejde zastaviť. Prečítajte si, ako má vyzerať transsexuálna revolúcia, ktorú pripravuje

Bola by to najväčšia spoločenská revolúcia od zmeny politického systému. Vo vláde ani v parlamente nemá väčšinu, situácii na ministerstve zdravotníctva sa venovala aj koaličná rada, ktorá sa snaží Lengvarského snahy zastaviť. Poverení ľudia však v tichosti naďalej pracujú na obnovení odborného usmernenia. Tento postup prekáža mnohým, Denník Štandard sa preto rozhodol zverejniť takzvaný štandardný diagnosticko-terapeutický postup v plnom znení.

Táto revolúcia nemusí byť schválená ani v parlamente ani vo vláde, zdá sa, že stačí podpis ministra Lengvarského.

 

Podpíšte petíciu: Príroda vie, kto je muž a žena, a zákon by nemal byť hlúpejší!

Najvyšší správny súd SR svojim rozhodnutím vo veci zápisu zmeny pohlavia aktivisticky spochybnil obsah pojmu pohlavie, ktoré sa dnes zapisuje do štátnych dokladov.

Keďže pohlavie je právne významnou skutočnosťou a biologicky nezmeniteľnou skutočnosťou touto petíciou vyzývame parlament, aby prijal návrh zákona, ktorý jasne určí, že štát nebude zapisovať fiktívne zmeny pohlavia a zmenu pohlavia v štátnej evidencii zapíše iba na základe genetických testov v prípadoch, v ktorých bolo pohlavie lekárom nesprávne určené.


Modlitba ruženca za život a rodinu

Pozývame Vás pripojiť sa na ruženec za život a rodinu, ktorý sa spolu pomodlíme v piatok 25. novembra o 17:00 online aj spred Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave.

Ruženec budeme vysielať naživo na Facebooku Národného pochodu za život.

Pridajte sa k nám aj Vy, veď v oblasti ochrany života a rodiny sa vždy je za čo modliť. Ďakujeme!


Otvorený list premiérovi k téme transsexuality

Prečítajte si otvorený list pro-life a prorodinných organizácií, ktorý adresovali premiérovi Slovenska Eduardovi Hegerovi k téme aktuálneho diania v oblasti transsexuality na Ministerstve zdravotníctva SRŽiadajú v ňom, aby boli zastavené ideologické dokumenty, ktoré môžu napokon umožniť až miešanie mužov so ženami napr. na toaletách, v prezliekárňach na plavárni či vo väzniciach, a aby bolo zákonom zabezpečené, že v dokladoch budú pravdivé informácie ohľadom biologického pohlavia občana.

List v plnom znení nájdete na webe Asociácie za život a rodinu.


Pozývame Vás na svätú omšu za život v Košiciach

Náhradné rodiny sú dôležitými piliermi kultúry života. Preukazujú dlhodobú a konkrétnu pomoc deťom, ktoré po narodení zostali opustené. Dar stabilnej rodiny je pre ne najväčším bohatstvom. Prostredníctvom rodiny dieťa najľahšie prijíma ostatné dôležité dobrá, aby sa neskôr vedelo postaviť na vlastné nohy a sebavedomo vykročiť do sveta.

Vo štvrtok 24. novembra 2022 pri svätej omši za život v Košiciach o 17:00 sa budeme osobitne modliť za náhradné rodiny ako aj za tých, ktorí zvažujú vstúpiť do tejto služby. Zároveň chceme vytvoriť príležitosť, aby sme sa rozprávali o tejto špecifickej službe pre spoločnosť a aby sme spoznávali výzvy i krásu náhradného rodičovstva.


Rozhovor: Homosexuálov učíme budovať zdravé priateľstvá

Mike Davidson je predseda Medzinárodnej federácie pre slobodu voľby terapie a sprevádzania, ktorá združuje širokú škálu odborníkov z celého sveta, ktorí pracujú alebo sa špecializujú na témy príťažlivosti k osobám rovnakého pohlavia a genderovej dysfórie.

rozhovore pre HFI sa dočítate, ako vzniká homosexualita, do akej miery je premenlivá, ako sa homosexuáli môžu naučiť zdravým vzťahom s osobami rovnakého pohlavia a ako by mali odborníci a cirkev pristupovať k osobám s príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu.

Rozhovor sa venuje aj vražde na Zámockej ulici, obmedzovaniu slobody terapie a šíreniu ideologickej LGBT tyranie na Západe, ako aj otázke, akými zámenami oslovovať transgender osoby.


V Krompachoch inštalovali nový pamätník nenarodeným deťom

Na Slovensku pribudol ďalší monument, ktorý zviditeľňuje nenarodené deti. V Krompachoch sa o to pričinilo spoločenstvo pro-life aktivistov. Pamätník je inštalovaný pri vstupe na cintorín, vedľa Domu smútku.

Pamätník má funkciu symbolického hrobu pre nespočetné potratené deti, ktoré nikdy neboli pochované. Pamätník slúži aj ako pomôcka pre rodičov, aby obnovili vzťah k svojmu dieťaťu, ktoré zomrelo pred narodením.


Vianočný billboard: Šírme nádej aj vo vonkajšom priestore

Aj Vy nosíte v sebe túžbu šíriť Dobrú zvesť?

Chcete oslovovať aj tých, ktorí do kostola nezájdu?

Popremýšľajte, či sa vo Vašom okolí niekam nehodí takýto billboard či plachta na plot. Alebo vymyslite vlastný evanjelizačný, pozývajúci odkaz vo verejnom priestore.

Objednanie billboardu môžete zrealizovať u spoločnosti, ktorá plochu vlastní (je tam vždy uvedený názov spoločnosti), cena býva pri last minute plochách aj len 100e + tlač. Na prenájom plochy sa môžete poskladať aj viacero rodín.

Ak Vás oslovuje tento vizuál, môžete ho bezplatne použiť – stiahnuť si ho vo vyššej kvalite môžete na webe Asociácie za život a rodinu.